www.xenini.com

[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

  - Kur u ktheva n`Kosovė, e kuptova qė nostalgjia ishte zgjedhja ma e mirė.

- Ma kanė instalu kablloviken te shpia, po nuk po ma rrok programin e qeveris.   

- E kisha nis edhe unė naj biznis, po mu m`kapin menjiher.

   - ZOTI I RUAN SHQIPTARET - por pėr experimente.

- NJERZ, BLENI TOKĖ, SE NUK PRODHOHET MO!

- I kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. Nuk po mė len gruja!

- Zemrėn e kam n`Kosovė, kryt e kam qu n`vend ma tė sigurt.

 

- Nėse doni me lonė femnen, lejeni te unė.

- Shumė femra po kanė qejf, me flejt me mu, po mu s`po m`merr gjumi!

- Spo di, ēka je ka pėrdor pėr me qen kaq gllup, por e di, qė po funksionon super.

Mos qelni dritare(windowsa) tjera, se po ju rrok promaja!

- Nėse jeni krejt ditėn aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshėm si qeni. Konsultohuni me veterinarin, ekziston mundėsia qė jeni magar.

  - Unė s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu.

- Populli me tri fe, shumė letė e gjen edhe najė Zot

- Virgjine nuk bohesh, po mbetesh

- N`shoqni hina i menēėm, por dola gllup.

- Edhe unė kam qen n`mal -- me pre dru.

- Fallcat nuk kanė faj, origjinali ja ka nis i pari.

- Edhe Llesi u kthy te shtėpia – e ti, ēka po pret?

- Kurrė nuk i kam njek femrat. Unė i pritsha me kalu.

I ndėrrova 4 shtete, pa livrit prej Prishtines.

Banesa ime e ka izolimin - por ne shitore.

HARTA WEB SAJTIT

 

     
  barcoletat lexo dhe kqyr deri n`fund, mandej me shigjet djathtas  

 

video qesharake  inqizime, mu dhi, mu pshur, mu mek, me dek tu kesh

last update 02.09.2008

 

magicland 110 prishja ftyrave, teste(a i dallon travestitat, a i dallon sillikonet), prezentime, zajebancija, horoskopa, etj.

last update:

15.05.2008

lojra 200 lojra

last update:

20.01.2010

Klubi tenisit "DIELLIX" fotografit nga turneut, Wimbledonit etj.

Turneu  DIELLI 2004, 2005, 2006, 2007

LAJME TAZE

 

reth webit njoftimi mes neve dhe libri vizitorėve

letra e re nga unė

RISI

muzika reth 360 kėngė

last update

08.11.2011

TEMA INTERESANTE

politika manjakat pėr politikė FORUM

snownjeri sezona 2006/2007/2008/2009 njerzit t`kallt pėr borė

foto nga BREZOVICA

REKLAMIMI

ēmimorja reklamimit me ju pa bota
anketat 30 anketa te ndryshme
arkiva shum sene te vjetra qe kan egzistu ne sajt e qe nuk ju ka bo update moti
foto-montazhat nga vizitoret dhe nga interneti dhe diqka te mijat shume te vjetra

 

REKLAMA

 

 

Postune: 04.02.2014.

 

Nuk i ka rektori fajet. Maqina i ka shkrujt punimet.

Postune: 03.02.2014.

 

Rektori i Univerzitetit bothprap.

Postune: 02.02.2014.

 

Gjyshi im ka jetu 100 vjet fale kepurdhave. Nuk i ka hanger.

Postune: 16.12.2013.

 

Tu u tere.

Po bertet burri: Gruuuu, ku eshte pluhni mbi televizion, se i pata shkrujt do numra te telefonit?

Me shume i tutna sot ores rrymes, se perpara ores policore.

Po ju jep mesuaesja femive ne shkolle me shkruajt hartim me temen "Grate e famshme".
Mesuesja, pasi qe i ka lexuar te gjitha hartimet:
- Nuk po mund te besoj, gjeth keto femra ne bote, e ju keni shkruar per Rihanen, Madonen, Tunen, Dafinen... Qysh askush nuk shkruajti per ndonje grua tjeter te famshme, qysh askush nuk shkruajti pershembull per Marija Kirin? "
Femit po nisin te nxinen tu kesh.
- Ēka ka qesharake ketu? - po pyet mesuesja.
Femit: Nuk thuhet Marija Kiri, po Maraja Keri!

Pas martese, tu dale prej komunes, nuses po i afrohet shoqja: Zemra jeme, hiq nuk po dukesh e lodhur! Pse me qen e lodhur - po quditet nusja? Dy vjet e ke njeke tipin, e thash!

Postune: 13.12.2013.

 

Obama - Nikolic

Ajo: - Zemer, te kam ble birra dhe cka po do per dark? Sonte eshte Liga e Kampionve dhe thiri shoket e mandej dilni me naj cllub. 
Ai: - A shume a?
Ajo: - Jo shume, braniku perpara, fari i majt dhe retrovizori.

Postune: 13.12.2013.

 

Obama - Nikolic

Ne Drenic, femit nuk i tutin mo me babaroga, po me Salustron.

Postune: 13.11.2013.

 

Kolekcioni per plazh: Albania 2014

Po ndalet autobusi ne Gjilan, tu shku per Presheve dhe shoferi po thote ...
Pushim 20 min ... ne qofte se dikush deshiron te shkoje ne toalet, ose ta dhez nje cigare apo ta kryn fakulltetin ..!

Postune: 23.10.2013.

Letėr mbėshtetje

 

Sot, per femren cilja martohet e nuk eshte shtatezane, thojne: U martu n`bark t`shprazt.

Postune: 23.07.2013.

 

UNIONI ndryshe

Postune: 30.06.2013.

Ne sport nuk egziston mundesia te fitohet ndonje trofe pa mund, pa ushtrime dhe pa sakrifica.

Postune: 27.06.2013.

 

Edhe Obama hek foton e Berishes

Postune: 13.06.2013.

 

Ai momenti, kur Dacici duhet me nenshkru se Serbia kufizohet me Kosoven.

Postune: 12.04.2013.

 

Goli do koze, ali ne priznaju.

Postune: 02.04.2013.

 

Hashimi e viziton Nikolicin ne spital t`Brukselit, pas bisedimeve.

Postune: 02.04.2013.

 

Na nuk e duam ndarjen e Kosoves. A duhet ket, t`ju vizatojme?

Postune: 22.02.2013.

 

Tu i ndreq kravatat para se me shku ne drek.

Definitivisht, dieta ma e mire eshte me karote, kep, tranguj dhe kompira. Nuk duhet me i zi, as me i pjek, e as me i hanger te gjalla. Duhet me i punu.

Postune: 11.02.2013.

13 Vjet e Njė Natė Terr

16:33
I gėzuem qė ditėn e punės pėr sot e kryva, me vrap ia msyeva shpisė, kah i shfrytėzoj shkurtesat dhe rrugėt e trasueme pa vend, pėr me fitu n’kohė, e me shku e me t’u shtri e me t'i hy full HD-sė, si i trentė. Isha n’disponim t’kojshėm, dhe e ndjeva veten shumė ma mirė mas gripit t’derrit (jo qė asht diagnostifku, por bash qashtu jam ndi) i cili m’pat ngjitė pėr shtrati. E parkova kerrin, gati n’mes t’rrugės, qysh po ia bojnė shumica e banorėve, ngase parkingu, trotuari dhe gjelbrimi pėrreth asht i zaptuem p’ej kerreve ‘n’shitje’. Nuk isha ēuditė me pa ndonji kerr t’parkuem n’dru, ose n’kosh t’basketit, qaty n’afėrsi.

16:42
I kapėrcejsha shkallėt kah dy e ma shpesh kah nji, mbrriva te dera e banesės teme, e shtina ēelsin n’rreze t'derės, kur, sytė ma rrokėn nji letėr t’verdhė - ma ēoje mallin e atyne letrave t’denimit
p’ej policisė. Po e shpaloj letrėn dhe pashė llogon e KEK-ut - fokusin e fiksova n’tekstin e shkruem me laps-kimik: NJESORI SHKYQET PER BORGJ (bash me qisi Gj-je). Me shpejtėsi t’rrymės, e cila tashma m’u paska ndėrpre, m’ra n`mend qė fatura m'ka ardhė t’hanėn e prandej nuk ka logjikė qė ka mujtė me m`u nderpre mbrenda tri ditve. Athu?! Huh?! Shpresa nuk m’lėshojke dhe, pėr me u siguru qė kjo asht informatė dhe konstatim i gabuem, e shtypa zilen. E poshtra, za z’bani e me atė qetėsi veēsa m’diftoje qė ish ba ‘shėrbtore’ e KEK-ut dhe nuk po dojke me ‘cingrru’ pėr pa livrit hesapi i borxhit. Si optimist i pariparueshėm qė jam, me t’hapne t’derės mora turr me i dhez dritat e korridorit, se n’mendjen teme, zilja nuk ra vec pse asht prishė, e jo pse rryma asht shue. Edhe drita z’bani cik! Kėrrk!! Shpresa avulloi, disponimi i mirė kadaldale m’lshoi, nervoza instante m’kaploi - KEK-u ma punoi! Qysh me dalė p’ej kėsaj gjendje t’territ, qysh me ardhė tekte drita, qysh me e kthy ymydin?! Qysh me dalė p’ej kėsaj situate, qysh me kalu natėn pa dritė, pa nxemje, pa ujė t’nxehtė, pa televizion, pa kompjuter, pa wireless? Me rrymė - a pa rrymė, ishte dilema?

16:55
Zhdrypa me mend (s’di pse thojnė “pa mend”n’kėsi raste?) shkallve, drejt e n’taxi dhe direkt n’KEK. Rrugės u ndala me i nxerrė paret p’ej aparatit. Kur ma lypi gjuhėn e udhėzimit, prej pikės inatit, e klikova serbisht, hah! Tue e shkru pinin, serbisht, e tuj i shku hap mas hapi procedures, n’serbisht, m`ra n`mend se kur e kena pėrdorė kėtė gjuhė, nuk kena pas kėsi aparata qė t`qesin pare, po paret i thejshim te markaxhitė. E as s’kena pasė kesi probleme me rrymė.

17:07
Iu ngjita shkallve pėrpjetė ndėrtesės, t’cilės kur u ndėrtu ja patėn ngjitė emnin Lepa Brena, se
medemek qaq e bukur - mrekulli arkitektonike. Sot, 13 vjet mas lufte, ndėrtesa bashkė me emnin e vet nuk asht as pėr s’ngati e urryeme sa janė tanė ata qė punojnė aty, n'to. Janė bash ata, punonjėsit t’cilėt bukvalisht na bojnė terr syve, n’krahasim me t’tjerėt, qė terrin naj kanė ba indirekt. Kish mujtė me dalė nji libėr voluminoz, me u pas tubu e mbledh shenimet, e shkru e qitė n'letėr tanė ato t’shame e t'nemne qė jane thanė e piskatė p’ej zemre t’plast e lukthi t’pezmatuem, n’momentet e tejshumta t’ndaljes s’rrymės. M'ra n`mend qe rryma ma nuk po ndalet, se paku jo n’lagjen teme dhe, u kujtova se qysh deri para tri-katėr vjetve, secila bisedė startojke me orarin e restrikcionit te KEK-ut: “Khuuu sot nuk kena pas rrymė 4 orė!!! ... phaaa, sot e kena orarin 3 me 3!... pfuuu, sot nuk kena pasė rrymė 6 orė!!!”... para se me i vu pikė t’shameve, zeniti i mllefit iu drejtojke menaxhmentit, punėtorėve t’Obiliqit, lexuesve
t’orėve, po edhe punėtorėve n’shalltera. Kanjiherė ndjejsha njifarė keqardhje ndaj nanave t’krejt ktyne reth 8000 t’punėsuemve n’KEK.

17:10
Hyna mrena n’hollin ku paguhet rryma - njeri i gjallė mrena! Kur s`ta don - s`ta done! Pėrpak me m’nxanė pėrnime dėshprimi, kur, p’e ndi nji za: “Ajde te gjashqi!”. U ndala para gjashqit dhe po sqarohem: “Ma kanė ndalė rrymėn, erdha ta paguaj, DPR-ja 20••••... Qysh dhe kur kanė me ma lshu rymėn?!!?” – i thash me nji frymė, pak p’ej shqetsimit e pak p’ej gėzimit qė dita nuk asht krejt e humbun dhe unė prap kam shanc me i realizu planet e ‘sefasė’ (nėn sefa ke e parapame HD’ja). Veshtė e mi kenė t’untė me ndi rezultate konkrete t’kohės kur situata alarmante e ‘pa-rrymsisė’ ka me u riparu, po krejt ēka pranuan ke fjala/numri - “260”. S’ja dijsha kuptimin kėsaj fjale, kėtij numri! Hė?! 260 euro, 260 euro... - e ndiva pėr herė t’tretė, tashti shumė qartė dhe pastėr, por, kesh i koncentruem n’imazhin e vehtes qė u reflektojke p’ej xhamit t’sportelit. Tuj e kqyrė vehten e tuj folė vetmeveti, i ktheva eurot n’marka - 520 copa! T’buta! “260 euro i ke!” – e pėrsėriti silueta jeme me za t’inkasantes. Hej, 520 marka pėr nji muaj, pėr nji banesė me 4 antarė t’cilėt nuk janė n’shtėpi deri n’ora 17?! – e pyeta siluetėn.

“Unė jam veē puntore kėtu” – me za plot keqardhje ma ktheu silueta. Nuk dita me i dallue eurot, u hutova komplet! M’u bonen sikur me pas pasė pare t’hueja nėpėr duar, qė munohesh me i deshifru, e n’fund, qashtu qysh i pata, krejt grumbullin n’dorė, i dorzova tue i futė n’anėn tjetėr t’xhamit. Ku mundesh allahile me pa dritė me sy, me 520 marka fature t`rrymės? Tuj pritė letrėn qė e ka fuqinė me m`nxerrė prej territ e me m`bo t’lumtun e me ma kthy besimin n’jetė ma t’mirė, mu kujtu nji send: para luftės, kur kam pasė nji fabrikė me 12 puntorė dhe 12 maqina kurrė nuk m’ka ardhė llogarija e rrymės ma shumė se 150 marka! KEK-u asht konė i njajtė, me A e me B, me kapacitet, me mahallė e adresė – pėrpos emnit. Dallimi n’mes t’emnave atėherė dhe emnave tash po na kushton goxha shumė!

Kujtimet m’i nderpreu nji ‘shuplakė’ e nxehtė, pėrvlim, qė ma dha n’formė t’informimit. M’tha: “Merre qet letėr dhe shtine diqysh n’qatė shallter t’ankesave, qe ekipa e KEK-ut n’mengjes me t’ardhe dhe me ta kyē rrymėn” – Urdhno?! thash, edhepse shumė mirė e ndijova zanin e fantomit mas xhamit. “Na punojmė deri n’ora 18, e kta tė terrenit deri n’ora 16” – m’i shtoj edhe do ‘elektroshoqe’ (ēfarė termini per shokun elektrik), se s’iu dok boll, po menjiherė mbas, u mundue me m’qetėsu tuj m’thanė: “Po m’vjen shumė keq, amo nuk kom mundsi ma shumė me t’nimu!’”. Ma shumė!!??

Ēfarė njėsie matėse po pėrdoret me matė ‘mirsinė’, dhe, ēka asht ma zi, ēka, ku ke ndihma n’rend t’parė se?!

17:26
Shumė i qetė, u afrova te shallteri pėr ankesa, i cili, po m'keshet se s'keni me besu, po', ishte i mbyllun. Kjo s’me ndali aspak se bash n’qatė moment m’dul ankesa e parė. Ja nisa me u anku, e bile nuk mujsha me u ndalė. Ankesat dilshin vetvetiu, pa kontroll, pa u filtru. U ankova pėr tanė kto vjet terri e tmerri t’pėrjetuem nga KEK-u. U ankojsha detalisht, tuj elaboru tėrthorazi detale e simbole e ekuacione t’nderlikueme t’efekteve t’mizerisė. t'kuzhtzueme kryekput p’ej KEK’ut.

Filloi me m`pelqy vehtja - sa bukur dijsha more me u anku? Ja nisa me livritė kryet majtas-djathtas, me i sill duert, me ēu gishtin e mesėm, me kėrcenu me gishtin tregues, me ba grimasa. Pernjihere e ndjeva vehten ‘ankues profesionist’. Shkova larg sa n'elaborime dhe ankesa t'zgjenueme ndėrlidha edhe ankesėn pėr mungesė t’ujit. 

17:52
Dikush po m’ngreh pėr krahu: “Zotni, duhet t’dilni jashtė se po e mshelim”. Ish konė roja.
“Po, qe, nuk ka problem, dal une, po vetėm deshta me shfrytzu drejtėn teme pėr m’u anku”– po ia shpjegoj. “Po ky djali qė punon ktu, ka shku n’ora 4. Duhet t’vini nesėr per m’u anku” – me t’butė m’drejtohet. "Qe se une e kryva sonte me ankesa qė ta kursej atė djalin nesėr" - po i thom, se e paramendojsha qe nesėr, ai djali s'ka send tjetėr me m'thanė pos: "ankesa e juaj do t'shqyrtohet, por ju duhet ta paguani faturen". Se qito fjalė ekzakte thuhen rrafshile qė 13 vjet! I menēem une – ma mirė qė u ankova n't'shprazt, sesa ai me m`ndėrpre me atė rresht 'banal'.
 

Edhe ashtu, si me to si pa to n'shallter t'ankesave, rezultati asht komplet identik - mut!

18:00 
Rrugės kah kthehna, pėrball fakultetit filozofik, po i shof shiritat e policisė me t'cilėn e kufizojshin lėvizjen, se po get paska ndodhė diēka - ndonjė krim, po supozoj. Po m'drejtojnė qė ta kaloj rrugėn andej. Ēka ka ndodh? – e pyes njanin. "Janė gjue me kallasha".

"Shkoni ēitni shiritat edhe nja 200 metra ma poshte se aty ka krim t'vazhdueshem" – po iu thom. "Ku?! Ēfarė krimi o hej?!!" – polici entuziast mori hov. "Ēitni shiritat para KEK-ut, aty po ndodhe krimi qe 13 vjet" – ja kputa shkurt. "Hahahaha...." - ia qita gazin. "Mire e kie, por na nuk kena aq kapacitet qe t'gjithė ata t'i shtijmė n'burg" - u arsyetu. "S'paku qitjani shiritat, ose drynin, qe ta dihet se asht vend i krimit" – insistova. Tuj e kalu rrugėn po diftojnė qė janė plagu dy t'pafajshmit, dy kalimtarė t'rastit, qė pėr nafakė t'shterbtė kanė qillu aty n'ato momente. Asht interesant qysh prore t'pafajshmit e hajnė 'kulaqin'. Po get asht rregull e pashkrueme po e pamohueme - ai qe mas paku e meriton, denohet! E bana nji komparacion mes meje dhe ktyne dyve - krejt kem t'pafajshėm, mirėpo dallimi ish qė lendimet e mija kenė shkaktue ngat tymi dhe faturat e KEK'ut!

18:18
U ktheva n'banesė dhe qysh n'hymje e vrejta qė kojshitė sonte i kishin pas dhezė krejt dritat, tana
llusterat e llampat qė i kanė, se hymja ndriēojke shumė ma shumė. Apo ndoshta m'asht dukė mu, p'ej sikletit qė krejt ēka m'pret mue n'shpi teme asht terri i zi, korb! Hyna n'shpi teme! U datha, e vjerra setren, i vesha papuqet pa pa sen', krejt nėpėr terr. Thash vetmeveti - sa pak i kushtojmė randsi kėsaj punė mirėpo, na mujmė plot funksione me kry me inercion, me aksione tė programueme, pa pasė nevojė pėr komoditete siē asht rryma. U gzova p'ej kėtij konstatimi intelektual. Po, nuk zgati shumė dhe zani i djalit m'i trembi mendimet. Simbas drejtimit prej kah m'erdh zani, e paraftyrova qė ai ish i ulun mbi termo. Pa uvertyrė t'pershėndetjes, as sa pėr kortezi, m'sulmoi me kritikė: "Qysh bre se ki pagu rrymėn, a knej neve na tranon, gjeth na hypė m'i kry tuj na majt ligjerata qysh duhem mu konė t'pėrgjegjshėm?!"

U bona kishe nuk e ndiva pėr me fitu n'kohė tekteri sa t'mbjen n'mend naj pėrgjegje qė ka kuptim, si njeri i arsyes qė jam. Qetėsia jem veēsa e stimuloi idhnimin e tij ma shum: "A vjen rryma sonte, a kur? ēka kena me bo pa rrymė??"

M'therri n'zemėr qė duhna me ia kallxu tane avanturėn nėpėr t'cilėn sapo kaperceva pėr me marrė vesh qė rryma s'vjen sonte, e krejt spjegimin tem tuj e 'ngjy' n'arsyetime t'lodhta sa pėr me e pajtue diqysh e mos me e nervozu ma shumė. E mira e territ ke qė nuk ja shihshim ftyrėn shoqishoit - kjo e bajke ma t'lehtė komunikimin. "Hajt se nuk u bo kijameti" – m'erdh zani i ēikės nga i njėjti drejtim. "Edhe ti je ketu, a?" – i gjuejta fjalėt n'drejtim t'termos. Befasia sa shkoi e u rrit kur 'termoja' u pergjegj, tashti, me za t'grues teme: "Thirre ‘Proper Pizzėn’, ose qu po dalim me hanger diku jashtė".

Hiq s'mu desht rryma me pa e kuptu qe komplet familjėn e kisha pasė permi termo!

18:30
Sytė nisėn me u mėsu n'terr, dhe si gjithmonėė, i pata t'kthyeme kah televizioni. Tash e shihsha vetėm nji pllakė tė madhe, t'zezė, shumė t'shtrenjtė, por qė nuk e kryjke funksionin e vet. Unė dhe Televizioni u bomė pengjet e KEK-ut pėr shkak njė fature t'papagueme. KEK-u si organizatė terroriste dhe kriminale nuk ushtron dhunė qysh paramendohet t'jetė n'raste t'zakonshme t'terrorit - ata ushtrojne luftė psikologjike.
 

Nejse, nuk ka me zgatė shumė kėtė herė, se reketin e paguva!

19:30
Errsina mė mundsoi me ra n'mendime - i kujtojsha momentet e vėshtira qe i kam pasė n'jetė dhe qysh jam nxerrė prej atyne situatave. M'ra n`mend demonstratat e shumta, nata e parė e bombardimeve, debimi pėr n'Maqedoni, puthja e parė, puthja e dyte, e besa edhe e treta…
 
Derisa unė u rrembeva n'melankoli, djalin tem e kish nxanė zeniti i mosdurimit. Protesta e tij vijke tuj u ba ma e zhurmshme, ma e padurueshme. Janė t'ralla momente n'jeten e tij qė nuk ka pasė qasje n'wireless. Me mosfuksionimin e iMacut diqysh edhe u pajtu, por kur e kuptoi qė po e lshon edhe bateria e iPhonit, iu mbush kupa. Pezmin e kthej n'gjuajtjen e topave t'tenisit n'hapesinėn e limitueme e n'kushtet e shikushmėnisė edhe ma t'ngushtueme. Nuk i komentova trajektoret e 10 topave t'pare, por, kur topi i tenisit e rrezoj llampėn, intervenova me kthim t'topit kah vetė ai.

20:30
Tashti mua ma leshoi bateria e Samsungut, ndėrkohė qė djalit ia leshoi edhe bateria e Nokies. Drita e vetme vijke p'ej nji qiri n'mes t'dhomes t'ciles flakė ia kishim pas ngulė sytė, thue ti jemi tuj pritė me ndodhė naj mrekulli. I vetmi njeri i cili iu gėzu kėsaj katastrofe ke gruja jem.
 

Kjo gjendje i erdh si pushim i paplanifikuar nga mjetet teknologjike t'cilat vetem ajo din me i perdor - po de, unė nuk di m'i lshu as lavatriqen, as hekurin e thithsen, mikserin, burmashinen... Ajo u shtri n'dhomė t'ditės, e mbulueme me tri mblojsa dhe, s'kaluan as 5 minuta, e nxani gjumi me nji buzeqeshje interesante n'ftyre qė bile edhe nėpėr terr s'mujshe pa ia pa - bon ti be i ka 10 000 euro n'xhep, e ka dalė n'shoping n`qendrėn ma t'madhe t'botės.

22:00
Sikur iPadi qe nisi me za me dhanė 'shpirt', qashtu edhe une nisa m'i hupė perkrahjen e ēikės, e cila sado pak, deri ateherė, ma majke krahun dhe m'arsyetojke. Ftyra e saj nisi t'prishet dhe t'perthekohet n'grimasė t'paknaqsisė. Shpresa kadaldale ikke p'ej saj.

00:00
Tashma u msuam me terr! Ēika nisi me kėndu, unė me djalin filluam lojėn me asociacione, grueja pa kurrfar shenja jete sharroi thellė n'knaqėsinė e gjumit, qe i erdh si shpėrblim, papritmas. Gjykue me shprehjen e ftyrės, ashiqare hala s'i paska harxhue t'gjitha paret.

01:00
Gjumi e zu edhe ēikėn, derisa une me djalin kapėrcyem ne lojėn e pantomimės - super po kalojmė! Ih, u knaqem. Terri? Jo, hiq s'po na pengon e bile asgja tjetėr s'po na mungon. Besa, paskėm harru pėr kėtė sen krejt. Moti s'kishim kalu kohė kualitetive, unplugged, me fmitė e mij, pa interferencėn e aparateve qė funksionojnė me rrymė. Moti s'e paskna pa gruen t'pushueme pa u pengue p'ej aparateve qė funksionojnė me rrymė. Moti s'jam kone ma pak i ngarkuem me informata e imazhe qe m'bombardojne p'ej aparateve qė fuknsionojnė me rrymė.

04:00
M'doli gjumi nga t'ftoftit! U shtriva afėr gruas t'cilės ftyra i kish ndryshu sadopak - po get paska mbrri me i harxhu tana paret.

04:05
Gjumi m'merr me nji dilemė t'fortė - A asht KEK-u kah na jep terr - a dritė??!

 

Postune: 28.01.2013.

 

 

Postune: 25.01.2013.

 

Fotot e para nga gjirimet ne Bruxel. Rolet kryesore, Atifete Jahjaga dhe Tomislav Nikolic.

Postune: 19.01.2013.

 

Krejt cka ka n`jet, ka arrit tu vjedh, vetem shkollen e ka ble.

Tipi: A m`len me t`fotografu?
Tipka: Pse?
Tipi: T`ja tregoj baba dimrit deshiren.

Gazetari ne nje fabrik, po bone intervju gjate Javes biznesit Kosovare: A e keni ne plan me e qit ndonje produkt te ri gjate vitit 2013? Ne vitin 2013 kena plan me qit vetem puntor - tha pronari.

Postune: 27.12.2012.

 

Pse jo: Nje shtet, dy kryeministra, 10 zavendeskryeministra, 100 ministra, 200 zavendesministra, 1000 keshilltar, 25000 vozitsa, 350000 bodigarda dhe 23 puntor.

Postune: 26.12.2012.

Nuk kena nevoj me u kujdes per kufirin. Fqinjet po na e kqyrin, si me qen i tyre.

REKLAMA

 

 

Postune: 09.12.2012.

 

Messi Shumekomshi

FORUMI POLITIKA - kliko ne baner

Postune: 04.12.2012.

 

Nese klikoni ne foto, mund te shkarkoni nje pjes te bisedes Adem - Sami dhe ta perdorni si ringtone per mobilin e juaj.

Postune: 27.11.2012.

 

100 vjet pas Isa Boletinit, per Shqiperi niset.... Rita Ora.

 

Postune: 25.11.2012.

 

Goddess on the Throne - 6,000 years old, she was unearthed near Prishtina, Kosovo.

Postune: 19.11.2012.

 

Afrika sot me shalla t`Plisave.

 

 

 

Postune: 18.11.2012.

 

Askush nuk po i beson se i ka pas keto kerre.

Postune: 05.11.2012.

 

Nova internet adresa - kosovo.njet

Postune: 01.11.2012.

 

Pas takimit me Hillaryn dhe Ashton.

Postune: 31.10.2012.

 

Ashton dhe Cllinton per facebook ne Swiss Diamond Prishtina.

Qendra klinike univerzitare ne Prishtine, tipi i shtrire ne tavolinen e operacionit. Anestezisti po e pyet:
- Ēfare lloj anestezie deshironi?
- A ka me zgjedh a? Ēfare keni?
- Kemi vendore dhe t`huaj.
- Cila eshte ma e lire?
- E jona, normal!
-Ama ti mu tonen!
- Ani ...Nina nina nana, nina nina nana, djalin e vogel...

Postune: 27.10.2012.

 

Hillary Clinton dhe baronesha Ashton si nxitese te tifozeve, cilat priten ti "nxis(j)in" tifozet ne Kosove dhe Serbi.

Postune: 27.10.2012.

 

Hillary Clinton dhe baronesha Ashton si nxitese te tifozeve, cilat priten te vijin ket jave ne Kosove dhe Serbi. Cheerleading ėshtė njė aktivitet fizik cili pėrmbanė akrobaci, hedhje, valle, brohoritje per ekipet ne lojra.

NUK KE ĒKA BONE KREJT DITEN ?  BLEJE KET LIBER DHE MOS E LE PA E LEXU - XIX

Postune: 15.10.2012.

 

Po e percjell nana, djalin nga Drenica, per ne Amerik. Po kukat, po kane dhe kurqysh mu ndale. Djali tjeter po mundohet me e qetsu: Hajt bre nane se kthehet, se nuk eshte ka shkon per Prishtine.

Postune: 14.10.2012.

 

Qeveria po ushtron, populli ka mbet pa kondicion.

Postune: 28.08.2012.

 

SmurATIfette

The Smurfs' community generally takes the form of a cooperative, sharing, and kind environment based on the principle that each Smurf has something he or she is good at, and thus contributes it to Smurf society as he or she can. In return, each Smurf appears to be given their necessities of life, from housing and clothes to food without using any money in exchange.

Postune: 28.08.2012.

 

Papa Hashim

Papa Smurf is the leader of the community. Other Smurfs are generally named after their personality disposition, for example, Brainy, Greedy, Vanity, Lazy, Clumsy, Hefty, Jokey, Dreamy, Grouchy, or their profession

Postune: 28.08.2012.

 

Behgjet Grouchy

Each Smurf appears to be given their necessities of life, from housing and clothes to food without using any money in exchange.

REKLAMA

 

 

TENNIS TOURNAMENT 'DIELLI TEB OPEN 2011"

 

 

                                                                                                             

 

 gabimet gjuhėsore pėrmirėsoni vet

 Pėr te gjitha, a po ju pėlqen, a spo ju pėlqen, shkruani nė e-mail(kliko, dhe nisja me shkrujt)

e-mail: xena@xenini.com

design by by by by by by by xenini

        faqja tjeter