[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

  Prej nga erdhėt ju kėtu? Garant e paskan lanė kafazin qelė.

Njė lojė e re nė Kosovė-Rulleti Kosovarė! Rregullat e lojės: I shtinė gishtat nė shteker, dhe nėse ka rrym...

Pse i prishen shqiptarit shpejt, keri dhe gruaja? Se i granė, pa nxe.

E coollerave: Ej njeri, e pash sot millken llajv.

Tradhtia, kurrė nuk ka sukses! Nėse kish pas sukses, kurrkush nuk guxon me thonė qė ėshtė tradhti.

Te shpija jonė, tė gjithė e kėna ka njė dhomė, vetėm baba po duhet gjeth me flejt me nanėn.

Ajri Prishtinės, e ka nji pėrparėsi. E shohim, ēka po thithim!

Bon diēka pėr atdhe - emigro!!!

 

Postune: 14.01.2006.

 

Fakt ėshtė qe faraonat i kanė bo piramidat, por fakti tjetėr ėshtė, qe reth tyre ėshtė shkretėtir.

Postune: 12.01.2006.

 

"KOMANDANTAT e BLLACES" edhe sivjet pėr VIT tė RI na improvizuan luften, cilen ata nuk e perjetuan. SHPK-ja po ashtu na mundesoj blerjen e eksplozivit mu nė mes Prishtinės me ēmime te volitshme.

Postune: 04.01.2006.

 

CHICKEN BURGER

Mjalt kam, nuk po e gjej sakicen.

Postune: 31.12.2005.

 

Na duhet Ministria e Mbrojtjes - policinė nuk po e mbron kurrkush.

Postune: 31.12.2005.

Sa i japin rėndėsi Serbet shėndetit, shihet edhe prej shenjės e tyre. I kanė katėr vitamina “C”.

Babi, po me duket qe mėsuesja e ka marr vesh qe ti me maminė mi keni bo detyrat. Qysh bre, kush pat me i tregu? Nuk e di, ajo vetėm tha: Qysh mundet njė njeri me shkru gjeth kėto gllupari?

Isha bo anėtar i partisė juaj, se edhe ashtu nuk kam mendim te mirė pėr veti.

Mos me pas populli pare, nuk ishin bo gjeth kėta lypsa.

Nėse ju shkon fytyra, - prej bothes e merrni copė lėkure, dhe u krye puna.

Jam i gatshėm pėr kompromis: Atyre fitorja, neve Kosova.

Ēka ka lidhje qe e kanė pushkatu me 45-ten? Aj sot edhe ashtu nuk kish qen gjallė.

O njeri, a ki qejf me bo “grupni sex”? Valla, shumė! Atėherė, shko e nga te shpija.

Zotėri, po ju vjen era raki – po i thotė polici tipit. Jam i pitė! Nėse keni pi, pse nuk ja keni dhon grus me i gra kerit – po mundohet polici? Nėse jam i pitė, nuk jam i trentė.

Fakt oshtė, qe nuk kena deti, por po kam njėfar ndjenje qe po fundosemi. 

Shumė i dua majmunat. Por njonin qe po del n`televizion, me sy nuk po muj me e pa.

Postune: 24.12.2005.

Pulla postare nuk ėshtė thjeshtė vetėm njė letėr me vlerė qė shėrben pėr pagesėn e shėrbimeve postare, por pulla postare ėshtė ambasador i parė i Kosovės. Nėpėrmjet pullave postare prezantohen vlerat tona kulturo-historike, bukuritė natyrore, vlerat shkencore dhe ato antike tė Kosovės. 
Pullat e kanė ngjitesin e vetė - nuk keni nevoj ti lepini ose ti pėshtyni.

Postune: 21.12.2005.

 

Hotel "UNIONI" nė Prishtinė. Para kėti hotelit do te organizohet "Open AIR CONCERT".

Kjo ėshtė foto-montazh, se ky hotel e ka nji kat mė pak. Nėse jetoni n`Prishtinė dhe doni tė mėsoni diēka pėr qytetin e juaj - klikoni edhe kėtu

Postune: 18.12.2005.

Kush prej ketyre tre personave e ka te hapne dritaren:

                                        The page cannot be displayed

Kryt e mbėshtetne, nuk jep ndjenjė tė shpejtėsisė, po t`pritjes.

Postune: 17.12.2005.

 

Restorani Ballkan - bifteku "KOSOVA"  

Pėrgaditja: bifteku nuk bonė tė ndahet, mjafton vetėm pak me e mbajt nė zjarr se kallet vetė. Servohet: i gjakosur mė pak biber dhe i shoqėruar me 10 gram "sallatė serbe"

Postune: 17.12.2005.

N`Pejė, mashkujt qė kanė mobilat me kamer, nuk po mujshin mo me nxon femėr.

Qvar dallimi kanė Llapqinat prej Drenicakve?                                                N`Prishtinė kurfare!!!

N`telefon: Alo, a ėshtė doktori? Jo, doktori ėshtė smut. Po a, menjiher po vi!

Valla doktor, shumė shtrejt bre ky sherimi i lijes ujit - po bohet nervoz nana e djalit? Po zonjė, por po harroni qe kam ardh disa herė te ju nė shtepi n`kontroll? E di doktorė, po edhe ti ke harru qe djali jem mandej e ka infektu krejt klasėn e t`ka pru myshteri!!!

Postune: 13.12.2005.

Nuk po kam pare pėr benzin, e po duhet me shty kerin deri te puna dhe mbrapa.

Postune: 10.12.2005.

 

Diku nė Londer

Postune: 10.12.2005.

Buri po kthehet von te shpia, po hin n`krevet dhe po ja nis me nguc grun. O loqka jeme, mo qetash, nuk po muj. Ē`a keni bre sonte, thu se jeni marr vesh?!

Po i thot dentisti pacientit: A ka mundesi qetash me bėrtit? Pse me bėrtit kur nuk po m`dhem kurgjo - po quditet pacienti? Jasht janė edhe disa pacienta, e kam me shku me kqyr Prishtinen, e m`kishit ndihmu shumė.

Si e kanė nxon, policia i egzekutoj disa gjujtje tė lira.

M`kanė bo kanibal, po e ha vet veten, kur po e shoh ēka po na bojnė.

Postune: 07.12.2005.

 

S`pari ke "Mendo pozitivisht", tash "Qėndro NEGATIV". A ka mundesi dikush me na informu, a duhet "plus", a "minus"?

Postune: 03.12.2005.

 

BESA BESĖ, BESĖN TA KAM DHANĖ, PĖR KOSOVĖ JETEN DU ME DHANĖ!!!

Postune: 03.12.2005.

Baba i sėmur rend i shtrirė ne shtrat, po e pyet djalin: Djali jem, a ėshtė ka bon mami bakllavė a? Hajt shko bima njė gjyl! Djali po shkon dhe po kthehet pa bakllavė. Nuk po lejon mami, po thotė qe bakllava vjen pas varrimit.

  Po hin plaka n`hyrje te banesės dhe po i zatet tipat tu e “pėshtjell”: E more fėmi.....mirė qe po drogirateni, por mos u ulni n`shkallė t`betonit se po ftoheni.

 Nipi po i tregon gjyshit: Valla gjysh, isha shku n`Tiranė ose n`deti, najė Durs, a Sarandė e mu kėnaq. Po e dėgjon gjyshi dhe po i kthehet rinia e tine n`mend: Unė kam kalu mė sė miri nė Tiran, ka qen e paharushme. Kemi hi n`kafe e kena pi krejt rakinė ēka kanė pas, i thym krejt gotat dhe shishet, i kapem krejt femrat ēka kanė qen aty dhe ne fund i “nxurem” dhe ju pshurrem n`shank. N`fund, kurrkush nuk na tha kurrgjo....shumė tė trent kena qen. Nipi po kallet, nuk po pret dhe po ja ther pėr nė Tiranė. Po kthehet pas tri dite me krye te pėshtellne me zavoja, dora n`gips, goja e ajne....Ēka u bo - po e vet gjyshi? Shko more, se po ta shkėrdhej Tiranėn e Shqipėrinė e krejt....i bom krejt sikur edhe ti, deri sa pim dhe i thym gotat dhe shishet edhe na toleruan, me femrat nuk na shkoj kurrqysh, e kur i “nxurem” me ju pshurr shankun, kcyn krejt dhe na myten dajak...E me kon ke ti n`Tiranė – po vet gjyshi? Me tre dosta te ngushtė.....e ti gjysh? Unė kam qen me SS Divizionin – ja kthej gjyshi.

 Diskoteka, pran tavolinės i ulur Lorik Cana, po dėgjohet muzikė e lehtė, po i afrohet nji femėr: A po lun? Jo, i kam dy kartona tė verdh!

 Mė e mira ekip nė historinė e Partizanit nga Beogradi:
1. Fahrudin Omeroviq
2. Refik Koziq
3. Bajro Zhupiq
4. Jusuf Hatuniq
5. Fahrudin Jusufi
6. Reshad Kunovac
7. Xhevat Prekazi
8. Admir Smajiq
9. Fadil Vokri
10. Isa Sadriu
11. Kujtim Shala

Ēka bon basketbollisti i Mabetexit kur e fiton Prishtinėn? E shuk Sony 2-shin dhe shkon me flejt!

Postune: 02.12.2005.

 

Nėse mundesh hapin e gabushem me bo ne te gjitha drejtime – do me thon qe je ne maje.

fotoja - qendra e Prishtinės

Postune: 30.11.2005.

 

E kisha ndru meteorologun. E ka parapa me ra shiu, e jo gjaku.

 

 

e-mail: xena@xenini.com


Counter

        me shku te vicat