xenini.com

     Home | Video | Magicland | Lojra | Zoom | Muzik | about me | Nepal | e-mail
 
 
 

Hopaaa Hello hello…This is Policja Minire Policja ne valet 102.2. over…

Si cdo jave tjeter edhe sot sjelli tek ju raportin javor te Shpk-se ku nuk mungojne as detalet me te imta te aksioneve te mija. Javen e kalumet u knaqa ne pishine duke u rrezitur ..pak mu kish pas djeg shpina se nuk e kam pasur faktorin e duhur me veti por tash jam ma mire se gjithe naten me ka ly nana me kos.

Sapo u stabilizova pak komandanti me beri nje ftese qe nuk mund ta rezistoja asesi …tha Minire duhesh patjeter me shku ne kufi me Malin e Zi. Thash komandant si te thoni ju…tha Minire rendesi te vecante duhet ti kushtosh kontrabandes me benzin dhe derivate te tjera te naftes.

Thash komandant a vet em shku aaaa? Thash qyre jo qe po ma nine as nuk po tutna po veq thash diqysh ne maje te malit ne pike te nates ne tana anet terr une vet me shku diqysh jo qe dicka po s’rrihet seee…komandanti ja nisi me kesh tha jo minire mos ta nine se me ty do te jene edhe Avdyli, Murati, Musliu, Muharremi, bile bile do ti kesh edhe dy femra me te ndihmu Xheziden dhe Rifadijen…

U b\onem gati ate nate …I mushem mire revbolet me armatim edhe u bonem gati em xhipa me sende vende …krejt krejt veq qato dy shmoklajkat qe mi kish dhane komandanti em veti  me plasen krejt… O pa I pa ju ato dyja ne kam smujn me nejt se jau merr anen alltija…revoilja nejse… U nisem prej Prishtines –Fushe Kosove –Sllatine-Komaran –drejt per Peje e tani ne Rozhaje e deri te kufiri… tan rrugen e lume ato dyja na kane lodhe uh po tutum ah po tutum dikur me kan bo nervoz thash a pe mshelni gojen a ju qita jashte menihere … e mshelen gojen…Prej nervozes ja nisa me knu kangen e Rexhes … “Stand up Rexho dy sahati – mama ta boni lunchin gati …stand up Rexho stand up boy – stand up ma I miri I nanes ooo…because mama ska tjeter ooo…Stand up Rexho go to sana , big big pary po te bon nana …stand up rexho stend up boy…”nejse  erdhem ne venduin e duhur – ne kufi u takuam me koleget tone te cilet ishin ate nate ne detyre…perderisa avdykli dhe koleget e tjere u bonen gati keto dy meqkat e thivta Rifadija edhe Xhezidja ja nisen mu dridhe prej tutes ..tahsha dini cka ju dy shtat-mujshet rrini qetu ne baraka edhe pervlonaj ka ni xhygym qaj … Si em akne pa ata koleget qe po punojne ne kufi  ja nisen “o hajde minire ku je qysh je …”

Thash burra leni llafet sepse sante jam en aksion serioz. Than ok miniore sukses…po I thirri ata Koleget e mi Avdylin, Muharremin, Musliun, dhe Muration thash pani qikha…u afruam te xhipi thash qyre per mu bo ngjarja ma interesant si qysh e kena na gjith zakon kena mu bo si indianca…thash qyre ku eshte auspuhi …thash I shtini gishtat qishtu edhe tani I shkallavitni faqe…a u kuptuam …e te lidhum edhe ka ni shirit ne kry eche uhaaaaaa… Minire Ningjaaaa …Agjent 001… edhe u nisem neper mal…tahash qyre nese dojna ndihme ne motorrolla piskasum banda shpk banda shpk for filan fisteku …qeshtyu u murrem vesh… u ndame une shkovba ne drejtim te veriut edhe tu ece neper ma teposhte e ndiva ni zhurum …u ula kadale edhe s’bojsha zhurum ..kshkshksh ksh bojshin fletat dhe hapat e dikujt …o skom dite send veq kur ekom  pa njanin me ni revole ne dore e une isha mshefe…veq e kom prite momentin e duhuer edhe kom kcy si ningja hujaaaa edhe nja dy boksa ftyres dsh dsh dsh ..nja ne lukth dsh …e shtreva per toke ikur cka em pa Murati …I ka qle esyte kadale edhe po ma bon Oj Minire o dreq a ti je aaa??? Thash o murat boma hallal..e tja kthej do uj ftyres me e kfille e ja qita ni cigare thash hajde e dhezum  ka nja qetu deri sat e kfillesh…e kena pi qato cigare e jena qu …e tu shku rruges e ke na gjet ni gyp te hole si asi qe e laj  uneaborrin ne sabale …ju afrova I morra ere

I vike era nafte …thash Murat nisu ti ne qat ane percille gypin e une po nisna ne kete ane…edhe u ndame … tu shku tu shku tu shku e pash ni drit ishte rruga shue afer aty ishte edhe nje kamion nga dilte gypi I holle…e po shkoj kadale…e noxrra motorollen …banda shpk banda shpk for Minire ..Une jam skej xhades krysore…a po vini se e gjeta nji kamion…deri sa erdhen ata u vendosa me u hudh ne aksion… ksh ksh ksh neper kauqba e qita kryt jashta malit e pi nij tu fole serbisht …thash eh vet me veti po cka jau qa kryt si bostan … pahiri me ka bo motorrolla… Minire Avdyli ketu ku je ti thash qe Avdyl te rruga jam ja nisen me ike hajnat tung avdyl se ju fluga …e tju flugna mas une e ngaj e ngaj …e thojsha vet em veti o ngaj Miinire se badihava se ke ushtru me tega…o ngaj minire ngaaaaajjjj oj Minire oj  femer e gjyse ngaj oj Minire mos e le krimin me te ike kamesh …o ngaj Minire …ooo me dul guha sa e qenit …dikur kur e pashe qe dojne me me ike e tja kom fute shprint …fjfjfjfjfjfj…si eraaaa e shpejt jam une …e rrezova njanin e edhe tjetri u ndal edhe ma nxerri revolen….thash a po aaa??? Ti po don me lujt … me mu aaa…thash jo tybe …. E te kom nxerr revolen e tja kom qite ne kry atij djalit qe e zuna… dikur u dorezua edhe ai tjetri edhe pse bioll jom tute qe po shkoj poshte qaty poer qaty… dikur erdhen edhe avdyli edhe krejt keta te tjheret e I futem en veture  per investigimne me te hollesishme…tash ata na japin ma shume mundesi me e zbulu rrjetin e kontrabandistave.

Kaq per kete javbe e te ulna ta pi ni gjygym qaj qetash se jomtha jom tere krejt.

 

këtu mundeni me e downlodu verzionin audio t`Minires tu ju "gjujt" Luan Krasniqit  

kliko këtu

Minirja n`aeroplan me Bajram Rexhepin

kliko këtu

 

       Home | Video | Magicland | Lojra | Zoom | Muzik | about me | Nepal | e-mail                                              
               PJESA I            NEXT>>>

Counter