www.xenini.com

                                                                 

  

Per mi kqyr disa prej kėtyne seneve, ju nevojitet Flash playeri, cilin mund ta downlodoni nėse klikoni kėtu  

1. loja shuplaka Nėse jeni nervoz, dhe mi hek nervozen, provojeni shpejtėsin e shuplakes tė juaj-shum relaksuese dhe xenini e praktikon shpesh
2. pikado me Slloben I keni tri shanca, provojeni vehten    282 kb
3. preciziteti Loja e punuar nė Flash  763 kb
4. aqua energizer Argėtim i mirė   706 kb
5. golden balls Atrakcionet e Beckhamit   728 kb
6. pacman Keni ndigjuar pėr kėt  493 kb
7. volleyball Voliboll nė pllazh
8. ushtrime, aerobik Mesimin e manė Beckhami  623 kb
9. hoops Basket   793 kb
10. crashdown Ngjajshme me tetrisin. Ngjyrat e njejta i eliminoni   584 kb
11. rigelian hot shots Lojė   730 kb
12. trap shoot Loja shum e mirė
13. tennisace Luani tenis
14. puzzle Shum e mir, i bashkoni pjest, dhe del nji foto interesant   343 kb
15. parking striptiz Lojė - Desheni kėt femen   1.36 Mb
16. panic in chocoland  Lojė  785 kb (sasht e keqe)
17. zed Lojė 802 kb
18. skateboarding Lojė 536 kb (kputna tu lujt) 
19. alien attack Lojė    756 kb (myt difar sene, spo di qysh mi thir)
20. beach tennis Lojė     893 kb (dy shoqe luajin tenis nė pllazh)
21. bubble trouble Lojė    852 kb (vlen mi provu)
22. bug on awire Lojė    961 kb (duhet me ik prej qavave)
23. cable cappers Lojė   510 kb (spo di qka...   ashtu, ashtu)
24. crypt raider Lojė    765 kb (xix, duhet me qen i gjinshem)
25. alien abduction Loj    3.81 Mb
26. lights off Loja  punume nė Flash
27. macat Kush si don macat, loja xix pėr ta.
28. dave shum sen i mir pėr relaksim - boksoni me Dejvin
29. Bill Gates provojeni refleksat duke e pushkatu bossin e Microssoftit
30. Get Sadam killi Sadamat, ka me shumic
31. Klikomania loja xix - smundesh me ju qkoē
32. kille Bin Lladenin  provoje vehten me revole
33. mickojat  ushtro pėr sezon, se mickojat kthehen shpejt
34. invaders lojė e vjeter, por e mir
35. snake lojė e mobilave
36. catche the... mashum lojė pėr mashkuj - mos luani me femi
37. ngrehja sa mund tė i "ngrehni" - femrave ndoshta nuk ka me ju dok interesant - shum xix
38. peshqit mos i leni peshqit mu pjek, po ktheni nė akvarijum
39. acne nėse keni qejf me shtryll puqra - spo ja preferoj atyne qė gėrditen
40. memori me ushtru memorien - pėr relaksim
41. dots shum xix pėr zyre, kur skeni qka me bo
42. hangman lojė e thijesht - pėr relaksim
43. myte pisin mund ta rehni sa tė doni, nuk ju kthen - shum qetsuse
44. koshi mund ta leni nė desktop, dhe me gjujt kajher, mundeni edhe mi kucė - xix
45. shooting range

shum loj nice me ushtru me gjuajt - preferohet per gardat e US Officit ose pjestart e SHPK-s - NUK PUNON MO

46. 5 finger fillet

loja shum e smut, me krejt kuptimin e fjales smut

47. madball

ushtroje memorien

48. paintball

lojė e mirė, kur e keni bajat nė zyre

49. aral speed

gara me kerre - kujdes se del prej "stazes"

50. skate

kush din me i gra skejtbordit

51. kondomat

loja shum e qart, me "space" e gjuani spe**en (nuk punon pėr ata nėn 16 vjet - Flash

52. ndreqi ftyrat

loja shum xix, sidomos mirė po tingllon shuplaka - Flash  (612 kb)

53. princ of persia

lojė interesante - Flash (480 kb)

54. curling

kugllan nė akull, e ka difar zajebancije, mu m`pelqen - Flash (220 kb)

55.  gjujtje t`lira

provojeni vehten me shutu si Bekami - Flash (160 kb)

56. magjia

pabesushme por e vėrtet

57. palidhje

ne fillim doket palidhje por mandej kogja nxehesh

58. biljar

ma ka lyp kėt lojė Pille

59. treshat

me "space" shutoni tresha

60. boks Bushi - Kery

atyre qe ju pelqen boksi

61. kocka rubikut

me mė pak klikime me ju ndru vendin ngjyrave - xix

62. snowboard

kėtu nuk mundesh mi thy komen

63. kapi numrat

loja xix me i ushtru refleksat e syrit

64. anijet

loja xix kur je vet

65. gjarpri

pėr manijaka tė lojes "snake" - kjo ėshtė ma atraktive

66. maje topin

kush po e man ma shumė - tregojeni vehten fudballerat

67. curveball

diqka si ping - pongu

68. parada

loja me lodh trunin - ata ulen, e ti duhesh mi qu

69. katrori kuq

lojė e thijesht po e mirė - t`shtinė inat

70. kompiri

kush do ta qeron mė shpejt kompirin - rruju se po prehesh

71. letra n`kosh

kliko sė pari nė "I agree, let me play!" - prit pak dhe ja nis loja(duhet mi kap letren dhe me e gjujt n`kosh - garant keni luajt ketė lojė live)

72. mickojat

sen shum xix, me ju hakmarr mickojave

73. snajperist

ushtroni me gjuajt me snajper

74. ngul baskija

sa e ki doren e qet

75. tik-tak

kur je vetem - xix sen

76. rake-taqke

nuk duhet me ju spjegu ket lojė

77. ndjenja pėr maus

deri nė levelin e 8 kam mri - duhet me pas ndjenja

78. puna ne zyre

mė shumė lojė pėr femna - kėshtu edhe punojnė

79. snajper profi

2.5 Mb gjuan me snajper - boll profi - ja kam premtu tipit SHPK-s

80. parkimi

loja ku duhet me nxer kerin e verdh - shumė xix(paramendo qe janė ndal semaforat ne qender te Prishtines)

81. gjuaj si Ronalldinjo

xix sen me ushtru gjujtje te lira

82. topit me kry

loja ka disa nivele - duhesh me jap golla me kry

83. delet

rroke delen me shigjet sa mė shpejt

84. autoban

nuk ėshtė edhe bash let me i gra n`autoban

85. basket ne zyre

loja pėr me ta "thy" - duhet me llogarit ne ventilatorin

86. tanks

loja thijesht - bohet shumė interesant nėse luani dy veta

87. snowboarding

grahi snowbordit n`mal

88. cevat

lidhi cevat e ujit - xix

89. robin hudi

loja interesant me gjuajt me shigjeta

90. breshkat

lojė e thijesht pėr zyre

91. rodeo

mbaje kaubojin me maus - thijesht por e mirė

92. gara me ker

lojė e thijesht, por jo edhe e lehtė - ja kam premtu tipit

93. fliper

shum xix

94. motorist

gara me motora

95. snajperisti

edhe njė lojė pėr sherbimin policor tė kosovės

96. tenis

nuk ėshtė e letė - por e mirė

97. slow motion

sa mė shpejt me kalu rrugen

98. futboll tavoline

loja ėshtė xix ne gjuhen shqipe

99. bretkocat

me mat koeficientin e inteligjences - xix per zyre

100. bufoni mbron

xix lojė - shuton penalla Buffonit

101. parking

kush ėshtė shoferi mė i mirė - mashkulli a femra?

102. letrat ne sheshir

kjo loj luhet edhe live - provojeni

103. goll me te paren

duhet me dhan gollen me nji shyt

104. skateboard rruges

xix - lojen qeleni me Internet Explorer

105. puqrat

pėr pubertetli

106. kamarier

praktik per kamariera

106. toster

kape buken

107. trambollina

mbaje barazpeshen

108. furragjia

furra automatike

109. bowling

kugllana edhe ne xenini

110. sekuencat e filmit

kuizi anglisht - sa dini pėr film

111. basket

shuto ne kosh, nėse di

112. mikrobet

duhet mi myt mikrobet

113. akcion - goll

finta majtas ose djathtas dhe del para portierit dhe ....nuk di mo

114. faraonat

klikon ne kater te njejta ne form te katrorit

115. qibritat

si me qibrita

116. bajat

faqja ma e bajatavt n`bote

117. 3 me 1

loja si Viktorije me nji goll

118. komunat kosovare

KFOR-i ti meson komunat ne Kosove - interesant

119. bomba

20 minuta, per me gjet bomben i ki

120. cubix

testoje inteligjencen

121. cowboy

me i gjujt rapet ne ajėr

122. photo dallimet

gjej 5 dallime ndermjet fotove - vetem shpejt

123. nje me nje

futboll ne golla te vogla

124. parkoma kerin

ushtroje me parku kerin

125. shigjetari

provoje precizitetin me shigjet

126. rrėshqitje

per me u flladit

127. ylli

loja ėshtė infektuse - lexoje udhezimin dhe nisja me luajt

128. up beat

edhe loje edhe muzik edhe edukative - xix

129. burgu

ik prej burgu

130. rrėshqitje ne dras

kogja veshtir me i bo 100 metra

131. rockstar

behu rock star

132. pingpong

sporti nderkombetarisht i pranuar

133. run ronaldo run

mos i ha sendviqat se po trashesh

134. 4 sekonda loja

plot loje me nji vend, por duhet me i kry per 4 sekonda

135. incriminati

e kape me maus dhe ja gjen vendin sa mė shpejt

136. ushtro gjuajtjen

kurre nuk i dihet, kur mundet me tu dashte

137. gjuajtje extreme

e mire per mu shfry

loja logjike, shum interesant

mbaje ballansin

gjuan me anijen kozmike

loja cilja u luajt edhe para 20 vite ne Gallaksi (ish kafiqi ne Prishtine sot ordinance) - xix

kliko mbi ngjyre shpejt

loje me grafik e dobet por e qart

tenis sipas yahoos

futboll klasik

gjujtje me aeroplana

gjujtje te lira si Beckhami

refleksat

pastroje parkingun prej bores

duhet me dit me exploziv

loja interesant me i gra kerit dhe me gjujt

nice loja

loje logjike - interesant

loje precize - interesant

loje me robota

karate

loje e shpejte - xix

dizajn i ri lojes klasike

ushtroni ketu, jo ne rruge

loje logjike - xix

sudoku (njana prej lojrave ma te popullarizuara ne bote)

ndertoje banesen sa ma nelt, deri sa nuk rexohet

loje precize

ditari i peshkatarit

Mario ndryshe

Futboll 1 me 1 - xix

Kape miun

Klasike - xix

Klasike prej vitete 1980. U luajt ne ZX Spectrum dhe ne Commodore

Loja legjendare prej kohes Commodore 64

Loja vjeter me tenka, me disa ndryshime

Shkolla vjeter e lojrave - xix

I bjen pianos

I bjen pianos, vetem profi

I bjen tupanave, vetem profi

Loje fantastike me zhvillu trunin - nese keni

Kombinatorik te hatashme - shum me pelqen

Kjo loje, thijesht te kalle, te tranon

Mbreterit e Rilindjes - eshte falas, nderkombetare dhe ne lidhje te drejtperdrejt roluajtje loje.

Me katrorin e verdh i hane katrorat e gjelbert e duhet me u ruajt prej katrorave t`kuq.

Loje e vjeter e Nintendos me tenka.

Loje edhe logjike edhe precize. Xix xix

Loje edhe logjike edhe precize

Duhesh me dite me qite dinamitin ne poziten me te mire.

     

                                                                

                                                                       boll lujte, shko te shpija