PABESUSHME POR E VĖRTET

     Provoje, ke mu qudit...

  1. Paramendoje njė numer dyshifror (pershembull: 54)
  2. Zbriteni prej qati numrit, numrat cilet e perbejnė (pershembull: 54 - 5 - 4 = 45)
  3. Rezulltatin lype nė tabel dhe mbaje n`mend simbolin afer tine.
  4. Koncentrohu nė simbol. Kliko nė katrorin boj hiri dhe krahasoje rezultatin.