[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [ e-mail ]

 

Vetėm nė xenini.com, mund ti merrni inqizimet prej satelitit. Pėr ata qė janė tė trentė pėr fotografi, teknikė, zoom, kamerė, pixella. Nuk keni me gabu, nėse i downlodoni kėto inqizime, dhe keni me e pa forcėn e zoomit tė kamerave tė satelitit. Kur t`i shihni kėto sene, nuk keni me i shti ma gishtat nė hundė, tu mendu qė nuk po ju sheh kurrkush, e mos te foli pėr sene tjera. Shiptarve tė Amerikės po ju preferoj, me i shiku mirė kėto inqizime, mos po e shohin veten.

 

kullat binjake WTC

zoomi shkon prej kullave deri nė ....

4.9 Mb

 

centrall parku NY

prej gjithsis, deri te parku i New Yorkut

4.5 Mb

 

kanjoni madh

prej kanjonit deri nė..., spo di as unė

4.3 Mb

 

amazona

prej satelitit deri tė xhunglla e Amazones

4.3 Mb

 

shtėpia bardh

prej satelitit, deri te dera e oborrit

4.7 Mb

 

Pėr krejt ata qė janė t`Prishtinės, pėr ata qė nuk janė, pėr ata qė e kanė mendjen me ardh, pėr Prishtinalit nė diasporė, pėr turistėt e mundshėm tė cilėt e gabojnė rrugėn pėr nė Greqi ose Turqi, pėr minoritet qė kanė ik nga Prishtina, pėr Prishtinalit qė nuk e njohin qytetin ku jetojnė, pėr ata qė mendojnė qė Grandin e kanė maru Turqit e Dragodanin Amerikant, pėr ata qė nuk dinė pse i thojnė stacioni i ri i autobusave, pėr ushtaret e KFOR-it, pėr SHPK-n, pėr punėtoret e UNMIK-ut, pėr punėtoret e institucioneve dhe ministrive, pėr llapqina, pėr drenicali, pėr gjakovali, pėr arpaxhika, pėr pejan, pėr ferizajli, pėr mitrovicali, pėr katunar, pėr qytetar, pėr Prishtinali qė janė nė krejt boten, xenini i ka pėrgatit pamjet e Prishtinės nga aeroplani. Ju kisha lut, qė mos ti keqpėrdorni kėto fotografi e ta qitni najė trafik nė ndonjė vend tė shprazėt tė cilin e shihni nė foto. Pėr kalecat dhe balat, orientim mund tė kanė Stadionin e Prishtinės (njė hapėsirė e gjelbėrt si katror).

 

 

prishtina

pamja Prishtines

960 kb

 

dardania

Dardania me Ulpian

830 kb

 

qendra

epiqendra e Prishtines

1.14Mb

 

ulpiana-bregu diellit

Soliterat Ulpianes dhe Bregu Dielit

880 kb

 

dragodani

Arbėria dhe stadioni Prishtines

800 kb

 

kthehu mbrapa ngadale, mos po i qon prej gjumit

 Counter