www.xenini.com

 

[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ] - [ arkiva ]

 

       

 - Kur u ktheva n`Kosovė, e kuptova qė nostalgjia ishte zgjedhja ma e mirė.

- Ma kanė instalu kablloviken te shpia, po nuk po ma rrok programin e qeveris.   

- E kisha nis edhe unė naj biznis, po mu m`kapin menjiher.

- ZOTI I RUAN SHQIPTARET - por pėr experimente.

- NJERZ, BLENI TOKĖ, SE NUK PRODHOHET MO!

- I kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. Nuk po mė len gruja!

- Zemrėn e kam n`Kosovė, kryt e kam qu n`vend ma tė sigurt.

- Nėse doni me lonė femnen, lejeni te unė.

- Shumė femra po kanė qejf, me flejt me mu, po mu s`po m`merr gjumi!

- Spo di, ēka je ka pėrdor pėr me qen kaq gllup, por e di, qė po funksionon super.

Mos qelni dritare(windowsa) tjera, se po ju rrok promaja!

- Nėse jeni krejt ditėn aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshėm si qeni. Konsultohuni me veterinarin, ekziston mundėsia qė jeni magar.

  - Unė s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu.

 

- Populli me tri fe, shumė letė e gjen edhe najė Zot

- Virgjine nuk bohesh, po mbetesh

- N`shoqni hina i menēėm, por dola gllup.

- Edhe unė kam qen n`mal -- me pre dru.

- Fallcat nuk kanė faj, origjinali ja ka nis i pari.

- Edhe Llesi u kthy te shtėpia – e ti, ēka po pret?

- Kurrė nuk i kam njek femrat. Unė i pritsha me kalu.

I ndėrrova 4 shtete, pa livrit prej Prishtines.

Banesa ime e ka izolimin - por ne shitore.

 

HARTA WEB SAJTIT

 

     
  barcoletat lexo dhe kqyr deri n`fund, mandej me shigjet djathtas  

 

video qesharake  inqizime, mu dhi, mu pshur, mu mek, me dek tu kesh

last update 27.11.2007

RISI

magicland 110 prishja ftyrave, teste(a i dallon travestitat, a i dallon sillikonet), prezentime, zajebancija, horoskopa, etj.

last update:

13.01.2008

RISI

lojra 151 lojra

last update:

14.01.2008

Klubi tenisit "DIELLIX" fotografit nga turneut, Wimbledonit etj.

Turneu  DIELLI 2004, 2005, 2006, 2007

LAJME TAZE

 

reth webit njoftimi mes neve dhe libri vizitorėve

letra e re nga unė

RISI

muzika reth 260 kėngė

last update

08.01.2008

TEMA INTERESANTE

politika manjakat pėr politikė FORUM

RISI

snownjeri sezona 2006/2007/2008 njerzit t`kallt pėr borė

foto nga BREZOVICA

REKLAMIMI

ēmimorja reklamimit me ju pa bota
anketat 27 anketa ndryshme
arkiva shum sene te vjetra qe kan egzistu ne sajt e qe nuk ju ka bo update moti

 

 

   

 
Postune: 19.01.2008.  

 

Rruget e Prishtines jane mbushe me lloq, por bile u hek pluhni.

Postune: 18.01.2008.  

 

Artistat po ankohen per zgjedhjen e Ministrit te Kultures, e paramendoni qysh e kan sportistat.

Lojnat politike nuk po i qesin ne bastore, se po ka shum dallavera.

Ruleti Rus ėshtė e vetmja loje qe i ka mbet Serbis, pas pranimit Kosoves si shtet.

   

Postune: 14.01.2008.  

Qeveria e Re e Prishtines oshte e gatshme me i largu klloshart prej rugve, por pak ka dilema, a do ti njohin ata.

Ne shumicen e partive, dominojne figurat e zeza.

Pse ka shit Meda ma se shumti CD-ja ne Kosove? Se fansat e tine nuk dijin me kopju CD-n!

Prejardhjen e kam prej familjeve ma te vjetra te Prishtines. Ne Kryeqytet kena ardh rafsh para 30 vjete.

Krejt Kosova oshte ne krize, se nuk po ka pare per drog.

Postin e Kryetarit dhe Kryeministrit te Kosoves duhet ta mban njė person. Pse dy here me shajt.

 Polici po e ndal tipken: "Nuk po ju punojne dritat, duheni me pagu 30 euro per ket." Ndreqni, se ne servis mi kan lyp 50 euro - po pret tipka.

Ai ish i paftyre, po une megjithat fola me to.

Deri sa shumica e shiptarve po lypin pavarsin, do do, po lypin ......

Ēka ka pyet s`pari Fatmir Limaj kur u bo minister i telekomunikacionit? A kena numra t`IPKO-s?

E kisha shkru nje liber, por nuk ka kush e lexon.

50 Centin e kqyra me 5 euro, Tunen e kqyra me 15 euro, Xenin me 80 euro. Konzumoni prodhime vendore.

Postune: 13.01.2008.  

 

TEATRI I KUKULLAVE

TV PROGRAM EDHE NE INTERNET - KLIKO

 

 

 

Postune: 13.01.2008.  

 

Per me drejtu automjetin per 4 persona, duhet qertifikata e mjekut. Per me drejtu shtetin me 2 milion banor, nuk te duhet.

Ne foto: Kryeministri Kosoves Hashim Thaqi, para se t`ju bon Ministrave anoskopin.

FORUMI POLITIKA - kliko ne baner

 

Postune: 28.12.2007.  

 

A do te renovohet, a do te kallet edhe pjesa tjeter e Boro e Ramizit? Ne foto, Koshtunica si zjarfiks tu u mundu me ndal zjarin me gasin Rus.

Serbet po kthehen ne Kosove. Me i marr teshat.

Kliko ne baner, lajė syt dhe .....

 

Postune: 24.12.2007.  

 

Dhurues te gjakut, lajmrohuni! Po i shkruajm faqet ma te ndritshme te historis te Kosoves.

 Ahtisari te shpija, duke e pritur zbatimin e planit t`vet.

Postune: 22.12.2007.  

 

Judo oshtė sport luftarak cili ju mundeson dobsirave, me i killav te fortit. Normal, duhet me e ditė tekniken.

Tepiha te jashtėm dhe tė mbrendshėm - kliko

 

Postune: 22.12.2007.  

Nuk ka logjike: Krejt bota po thot qe jena te pasur me minerale, e na, mė se shumti po punojme me drog.

Pse Serbve po ja lojne Ministrin e Bujqesis, kur ata po e shesin token?

Postune: 12.12.2007.  

 

Pas pavarsise, pėr shkak tė obligimeve qė i kemi ndaj "sponzorėve", varferia do te jetė edhe shumė vite e pranishme n`Kosovė.         ne foto - Hashim Bonaparta

Postune: 10.12.2007.  

 

Vendvotimet duhet te jenė tė hapura edhe pas mesnate, qė edhe tė rinjėt tė dalin tė votojnė.

   

Postune: 10.12.2007.  

 

Pse me na njoh bota, kur na as veten se njohim? Ismet Beqiri, pa pa.

   

Postune: 06.12.2007.  

 

Si po vjen fushata zgjedhore, po ndron struktura e lypsave neper qytet. Po jane te veshur me setra dhe kravata. Ne foto: Ish ministri i Tregtise dhe Industris tu u kthy te shpija pas debaklit personal, zgjedhor.

NUK KE ĒKA BONE KREJT DITEN ?  BLEJE KET LIBER DHE MOS E LE PA E LEXU - XIX

 

Postune: 03.12.2007.  

 

I kena pastry qytetet e tėra, e nuk po e pastrojme banesen e juaj?

   

Postune: 03.12.2007.  

Fakt oshtė, qe nuk di shqip, por unė nuk di edhe shum sene tjera.

Gjykaca, doktora, inspektora, doganjera, politikana.....me ēmime shum te volitshme! Bleni prodhime vendore!

Nese jeni tu lyp pune, uluni ne dy gunj, ma let e gjeni.

Amerikanet, per diten e falenderimit, hajin qura, e na flejim me to.

Vetem ata, qe nuk kane pas kurgjo, e sot i kane te gjitha, e dijin per ēka kan luftu.

Prej asaj, cilja parti politke oshte ne pushtet, varet a jam kriminel, a jam hero i popullit.

Prodhimet vendore i blej, te huajt i vjedhi. 

Doktorat e sotit, duhet me shkru ma buker, se farmacistat e sotit nuk po dijin me lexu.

Ne Prishtine nuk mundet mu organizu LOVE PARADE, se buljashat ne shumicen e rasteve po hecin me kere te blindune.

Po i gran kerit Prishtinalija per Shkup ka Gryka e Kaqanikut 150 km/ore dhe para se me hi ne Han te Elezit, po e ndal policia: 120 euro denim per tejkalimin e shpejtesis - po i thot polici! Kush i ka gra shpejt, une a, nuk e kam kalu 80-shin - po mbrohet prishtinalija? Nuk ke nevoj me u arsyetu, se i kena ngjite kamerat dhe e kena pa qe perpos shpejtesis, keni tejkalu edhe ne tunel 6 here, keni tejkalu 3 kere ne dy vija te plota dhe per pak keni bo ndeshje me nji kamion. Te gjitha jane te inqizune!!! - me zo dukshem ma te nalt polici. A kishit mujt krejt qat inqizim me ma djeg n`CD - ja kthen prishtinalija?

 

Foto nga turneu

 

   

                            

Mos u nxeni, vetėm lujta pak me shqiponjėn! Nėse klikoni nė flamur, mundeni me downlodu Himnin Kombėtarė!

 gabimet gjuhėsore pėrmirėsoni vet

 Pėr te gjitha, a po ju pėlqen, a spo ju pėlqen, shkruani nė e-mail(kliko, dhe nisja me shkrujt)

e-mail: xena@xenini.com

design by by by by by by by xenini

Counter

               faqja tjeter 

1