Qysh me andru pėr ardhmėri, kur tė gjith reth meje po krhatin

[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

    

Krejt po e kėqyrin bothen e vet, unė temėn nuk po muj me e pa.

Po qvar "momenti" historik, po kėtu kaluan deceniet.

Te na, nuk oshtė e ndotur rrethina ku jetojmė - po qendra.

Prej femrave nuk duhet me lyp shumė. Duhet me lyp shpesh.

Nuk po pi me t`harru, po me t`pa dy fish.

Pse po hani mut, kur bureki 50 cent?

 

Postune: 25.03.2007.

Fukaraja ka me shkatru ket shtet. Krejt paret po i japin per ushqim.

Perpara kan qen mi te bardh, tash janė Kosovaret e zi.

Qysh Serbet pakic ne Kosove, kur ka mė shumė se ushtare te KFOR-it.

Jeta nė Kosovė, ka mbet vetėm si emision nė RTK.

Ne planin e Ahtisarit, si ne bastoret e Kosoves, fitimi ėshtė i limituar.

Nė ambasadat ne Kosove nuk mirren vetėm vizat, po edhe vendimet.

Pronari i kompanis ėshtė shume njeri i mire dhe modest. Sukseset e kompanise kurrė nuk i shkruan n`libra.

I kam tre pasosha, e nuk po muj me shku krkah.

Krejt jeta u bo, pune - shpi, pune shpi, e une as pune as shpi nuk kam.

Kerin dhe banesen i bone letė, nese e merr vizen.

Na nuk e kena porosit at vrasje, garant na kan qaros ata ne shank.

Doktorat ne neuropsihijatri punojin per rrog, per cilen as nji pacijent nuk kish punu.

 

Postune: 20.03.2007.
 

     

      

Manekenet Kosovar, ne pistat boterore.

PRISHTINA - BRUXELLES - MOSKVA - NEW YORK

Mė pelqejn senet e Victoria`s Secret, por jo ne trup temin.

Postune: 20.03.2007.

Polices tė SHPK-se gjat patrollimit po i vijin menstruacionet dhe pasi qe nuk ka guxu me e leshu detyren, po thir ne stacion me lyp ndrimin e saj. Pas tri ore pritje, po vjen nji koleg me e ndru, por aj ishte pit qorr. Po e pyet policja, qysh ka mujt me u vonu kaq shum dhe plus me ardh i pit? Shuj se, kur ke lajmru me ardh me te ndru, se te kan ardh menstruacionet, se pari shefi na qiti ka nji ture, mandej zavendsi tine, mandej krejt ndrimi, mandej Ragipi, Hashimi.....

Postune: 16.03.2007.

 

Gjeneratatė qe po vijin, po dojnė tė shkojnė.

Postune: 28.02.2007.

 

Perpara, na lypshim, ata nuk jepshin. Tash edhe na, edhe ata jena bo lypsa.

Postune: 12.02.2007.

 

Unioni Evropian ka arrit te bashkoje Mostarin, e ka pajtu Izraelin me Palestinen, e ka hek varferin ne Afrike....dhe garant do ta bashkoje Mitrovicen.

Postune: 11.02.2007.

 

 

Postune: 10.02.2007.

 

Historia mo nuk shkruhet me gjak, po me kompjuter!   pakoja e Ahtisaarit

Postune: 31.01.2007.

 

M`ka deshpru Serbija, e sa shum kena investu ne to. Na tash jena shtete fqinje, duhet me u "njek", se kurkush nuk o ma i afert se kojshia.

Postune: 29.01.2007.

 

Nuk po dojnė me na pranu, po dojnė vetem me administru. Ne Kosove extremistat po i prodhon Evropa. Edhe pas UNMIK-ut, EUMIK.

Postune: 28.01.2007.

Garant qė moti nuk e keni pa, e me i mbajt mos te foli. Banknota ma e preferuar e ministrave, nėna e korupsionit, ėndėr e ēdo arsimtari, minatori dhe penzionisti, zgjat mė shume se ēdo banknot tjeter nė xhep. Me njė kėsi, mundesh me shku ne Ulqin ne deti, me dy mundesh me ble njė meter katror banese ne Prishtine, me tri mundesh me ble kerr, me kater mundesh me qel dugoj, me 10 i ke 5000 euro, me 100, i ke maskat te garantune te shpia.

Postune: 22.01.2007.

 

Vuki tu fol vet me veti, naten e  zgjedhjeve ne Serbi. Ka lind si komunist, u rrit si fashist, tash po vdes si demokrat.

Postune: 21.01.2007.

 

Deparatamenti i Urbanizmit ka ndihmu shum qytetareve. Nuk ka bo kurgjo.   qyteza Pejton nė Prishtinė - foto origjinale

Postune: 27.02.2007.

 

Nėse qetash ju japim autonomi, 68-en dhe 81-en kan me lyp Republik, e 99-en na bombardon najkush.

 

postera - kalendar - katalogje - libra

Postune: 17.01.2007.

 

E kopjune dhe e perkthyne moti prej internetit. Tu pastru kompjuterin e gjeta dhe thash mos te gjuhet pa e pa ata qe nuk e kanė pa.

Postune: 15.01.2007.

 

Shpalljen ne faqen e pare te Kohes Ditore (ku shpalljet jane edhe ma te shtrenjta) nuk do ta paguan Ahtisaari, po populli i Kosoves.  (remjani rapet se o ka do me kiat)                           fotoja origjinale

BANERI REKLAMUES

 

 

e-mail: xena@xenini.com

design by by by by by by by xenini

Counter

   me shku te vicat