Reklamimi n`xenini.com

Perparsit e reklamimit ne internet:

1.     Interneti ėshtė mediumi cili ju ofron mundėsit te reja te reklamimit cilėt nuk ekzistojnė ne mediumet klasike.

2.     Interneti si medium ėshtė shumė ma i shpejt se mediumet si qe janė gazetat, dhe ma informativ se radio ose TV.

3.     Blerėsi mundet nė ēdo kohe me pa dhe me zgjedh ndonjė prej produkteve tuaja, deri sa ne radio dhe ne TV ėshtė i kufizuar me kohe dhe hapėsire.

4.     Ēmimi i reklamimit ne internet oshte shumė ma i lire se ne gazet, radio ose TV.

5.     Reklama e juaj oshte e pranishme 24 ore ne dite, 30 dite ne muaj ose 365 dite ne vit, ēka oshte e pamundur ne radio ose TV.

6.  Madhėsia e banerit tuaj ne faqen xenini.com ėshtė shumė mė e madhe se ne faqe tjera, ēka e mundėson efektshmerin ma te madhe te reklamės suaj. 

Perparsija reklamimit ne faqen e parė ėshtė, se shumica e vizitoreve ne sajt hyjin nga dera kryesore, do me thon me shkrimin ne adres bar: www.xenini.com  Pas faqes kryesore, ma e vizituara ėshtė faqja me muzikė, ku vizitoret e shkarkojnė muzikėn, mandej faqja me lojėra te ndryshme dhe faqja me video reklama qesharake. Top vendi i faqes, nėnkupton vendin, ku vizitori shkon pėr me e pa kėngėn, lojėn ose videon e fundit, ashtu qe shikueshmėria e reklamės e juaj ėshtė e garantuar.

Web sajtin xenini.com momentalisht nė ditė e vizitojnė prej 8000 deri 15000 shqiptar nga krejt bota. Pėr njė muaj faqen po e vizitojnė reth 300.000 vizitor, ose pėr tre muaj reth 1 milion vizitor.

Posht shkon fotoja e serverit kur e ka tejkalu 7milionshin(1 Dhjetor 2007):

 

Ne foto mundeni me e pa gjendjen ne server:

Prej 1 Nėntorit deri me 20 Nėntor 2007

Ne foto mundeni me e pa gjendjen ne server:

Prej 22 Mars deri me 28 Mars 2007

Ne foto mundeni me pa gjendjen ne server ne ditėn e 11 Shkurt 2007:

Informatata mbi vizitoret ne vitin 2005 shkojn  poshte:

Nė fotografi mund ta shihni numrin e vizitorėve tė sajtit prej dates 24 deri me 30 janar 2005. Rekordi i vizitorve ka qen me daten 13 janar = 8660.

 

Pėr ata qė deshirojnė me i botu montazhat e mia n`gazet, duhet me m`kontaktu n`e-mail: xena@xenini.com

 

Vizitoret te cilėt e hapin sajtin xenini.com mund ta shohin banerin e juaj cili ėshtė i pranishėm krejt kohen, 24 ore ne dite, 7 dite ne jave, pa as njė minutė pauze. Vizitoret e xeninit janė prej moshės 12 e deri te 60 vjeēar. Mė sė shumti vizitor janė moshės prej 18 deri 40 vjeēar. Prej vizitoreve 70% janė nga Kosova, tjerėt janė nga krejt bota ku ka shqiptarė. Shumica e vizitoreve te xeninit mund te janė edhe blerėsit e juaj, qashtu qe reklama e juaj e ka arsyeshmerin e madhe.

Nė xenini, reklama juaj mund te shihet edhe natėn kur janė trafikat mbyllur ose televizorėt te shukur.

Provoni dhe kėqyreni forcėn e internetit dhe faqes xenini.com

 KU KA SHQIPTAR, JAM EDHE UNĖ - www.xenini.com

 

Deri me daten 2 mars 2005 webi www.xenini.com u vizitu 938942 herė. Edhe disa ditė dhe bohen 1milion.

Posht shkon fotoja e serverit kur e ka tejkalu 1milionshin:

Posht shkon fotoja e serverit kur e ka tejkalu 2milionshin(28.10.2005):

Posht shkon fotoja e rekordit deri tanishem me daten 26.11.2005 - 9604 vizitor:

Posht ėshtė fotoja e 10,088-shit nė ditė me daten 09.12.2005:

Mu bo bajat me i qit fotografit e serverit me rritjen e numrit te vizitoreve. Kjo me 12,475 (28 dhjetor 2005) ka me qen e fundit, deri sa nuk hyp deri 20,000 (nese hyp):

 

shko te shpia merri paret