[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [ e-mail ]

Postune: 21.11.2010.          Mbyllur: 13.12.2010                                                                                                     

Zgjedhjet 12 Dhjetor 2010
Ne zgjedhje do te votoj per:

PDK
LDK
AKR-PD-PSD-PPI-PPK-PNDSH-PGJK
AAK
LDD
Vetevendosja
Fryma e Re
Kosova Demokratik Turk Partisi (KDTP)
VAKAT
Gradjanska Iniciativa Gore (GIG)
Savez Nezavisni Socialdemokrata (SNSD)
Srpska Kosovskometohijska Stranka (SKMS)
Srpska Socialdemokratska Stranka(SSDS)
Srpska Narodna Stranka(SNS)
Gradjanska Inicijativa Krilo Naroda (GIKN)
Jedinstvena Srpska Lista (JSL)
Bošnjačka Stranka Demokratske Akcije Kosova (BSDAK)
Samostalna Liberalna Stranka (SLS)
Nova Demokratska Stranka (NDS)
Srpska Demokratska Stranka Kosova i Metohije (SDSKIM)
Crnogorska Demokratska Stranka
Stranka Demokratske Akcije
Partia e Ashkalinjve pėr Integrim
Kosova Turk Birligi
Lidhja e Egjiptianėve tė Kosovės
Socijaldemokratska Stranka Gore
Partia Rome e Bashkuar e Kosovės
Partia Demokratike e Ashkalinjve tė Kosovės
Iniciativa e Re Demokratike e Kosovės – IRDK
Postune: 08.10.2010.  Mbyllur: 20.11.2010                                                                      Postune: 20.10.2010.

Zgjedhjet 2011
Ne Janar 2011 do te votoj per...

PDK
LDK
AKR
AAK
LDD
Partia e Drejtesis
Vetevendosja
Fryma e Re
Tjera
Nuk do te votoj
POPULLARITETI 2010
Cili ėshtė mė i miri?

Hashim Thaqi
Fatmir Sejdiu
Jakup Krasniqi
Fatmir Limaj
Enver Hoxhaj
Bujar Bukoshi
Isa Mustafa
Lutfi Haziri
Bajram Rexhepi
Blerand Stavileci
Behgjet Pacolli
Mimoza Kusari
Ardian Gjini
Nexhat Daci
Hajredin Kuqi
Ahmet Shala
Ferid Agani
Agim Qeku
Albin Kurti
Shpend Ahmeti
Uke Rugova
Postune: 04.09.2008.  - Mbyllur: 14.10.2008

Popullariteti 2008
Me u shpall zgjedhjet sot, kisha votu per...

PDK
LDK
AKR
LDD
AAK
ORA
Tjera
Nuk kisha votu
AUTOMOBILAT
Vetura e juaj eshte.....

Audi
BMW
Citroen
Fiat
Ford
Honda
Kia
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Skoda
Toyota
Volvo
VW
Tjeter
Postune: 26.04.2008      Mbyllur: 20.05.2008

EMISIONI PREFERUAR
Cilin prej ketyre emisioneve e preferoni me se shumti?

Familja Moderne
Kafeneja Jone
Oxygen
Prall me tupan
Frekuenca e Quzes
Cimerat
Ajke dhe mjalt

JETA
Ku kishit pas qejf me jetu?

Kosove
Shqipri
Maqedoni
Mal te Zi
Serbi
Amerik
Kanad
Australi
Zvicer
Gjermani
Suedi
Norvegji
Austri
Angli
Greqi
Kine
Indi
Japoni
Spanje
Shtete Arabe
Postune: 06.04.2008              Mbyllur me 25.04.2008

TELEVIZIONI
Ēka shikoni me se shumti ne TV?

Lajme
Filma
Seria Kosovare
Seria Spanjolle
Filma te vizatuar
Emisione dokumentare
Emisione shkencore
Sport
Muzik
Emisione per kulture
Tjera
Te gjitha
Nuk kqyri TV

BIG BROTHER
Ēka mendoni per BIG BROTHER ne Top Chanel?

Super
Nuk oshte keq
Interesant
Marre
Katastrof
Nuk e kqyri
  Postune: 09.03.2008   Mbyllur me 05.04.2008 Postune: 09.03.2008   Mbyllur me 05.04.2008  

INFORMATAT
Prej nga i merrni informatat?

TV
Gazeta
Interneti
Radio
Shoqeris
Asnje

VIZITAT
Sa shpesh hini ne xenini?

1 here ne vit
1 here ne 6 muaj
1 here ne 3 muaj
1 here ne muaj
1 here ne jave
1 here ne dite
shume here ne dite
 
  Postune: 26.09.2007   Mbyllur per votim me 18.11.2007 Postune: 26.09.2007    Mbyllur per votim me 18.11.2007  

Zgjedhjet Parlamentare 2007 - fillimi fushates
Per cilen parti do te votoni?

LDK
PDK
AAK
ORA
LDD
AKR
Tjerat

Kryetar i Prishtines - fillimi i fushates

Pėr cilin kandidat do te votoni, per Kryetar te Komunes Prishtines?

Isa Mustafa - LDK
Fatmir Limaj - PDK
Genc Meraku - AAK
Ylber Hysa - ORA
Shefki Gashi - LDD
Ibrahim Makolli - AKR
Safet Merovci - PD
Zijadin Gashi - i pavarur

  Postune: 20.09.2007. Mbyllur: 25.10.2007 Postune: 15.09.2007. Mbyllur: 25.10.2007  

Zgjedhjet Parlamentare 2007
Per cilen parti do te votoni?

LDK
PDK
AAK
ORA
LDD
AKR
Nuk do te votoj
KRYETAR I PRISHTINES
Pėr cilin kandidat do te votoni, per Kryetar te Komunes Prishtines?

Isa Mustafa - LDK
Fatmir Limaj - PDK
Genc Meraku - AAK
Ylber Hysa - ORA
Shefki Gashi - LDD
Ibrahim Makolli - AKR
 
  Postune: 26.03.2007. Mbyllur: 15.06.2007 Postune: 27.08.2007.  

POPULLARITETI
Me u shpall zgjedhjet sot, kisha votu pėr....

LDK
LDD - Dacit
AAK
PDK
ORA
AKR - Pacollit
PSHDK
LIBERALET - Gjergj Dedaj
Kandidat te pavarur
Nuk kisha votu hiq
NDIHMA KOSOVES
Si mund te ndihmoni Kosoves me se shumti?

Te e doni me shume
Te paguani tatimet
Te kujdeseni per pakicat
Te protestoni kunder paregullsive
Te paraqitni krimin
Te dilni ne zgjedhje
Te investoni ne to
Te respektoni ligjin
Te shkolloheni
Nuk e dua Kosoven
Mbyllur: 17.02.2007 Mbyllur: 10.05.2007
PLANI AHTISAARIT
Plani i Ahtisaarit ėshtė....

Fenomenal
Super
I mirė
I keq
Katastrofal
I mirė pėr minoritete
Totalisht i papranushem
NDARJA KOSOVES
Me u qu krejt bota dhe me lyp ndarjen e Kosoves, a e kishit pranu?

Jo
Po
  Mbyllur: 30.01.2007    

NATO
Ēka kishe bo, me hi NATO edhe nji here?

Isha gėzu
Isha deshpru
E kisha marr podrumin
E kisha marr vesherajin
E kisha marr terasen
E kisha marr banesen e shkaut
E kisha zaptu naj lokal
Kisha met ne Perendim
Kisha met ne Stankovec
Kisha ndertu banesa
Kisha shit CD-ja
Kisha mesu anglisht
Kisha qit trafik
Kisha ik ne Serbi
Kisha ik ne Perendim
Kisha ble tokė n`Veternik
Kisha qel restoran
E kisha bo nji film
Kisha ble agregat
Kisha shit ndihma humanitare
Mbyllur: 01.04.2006                                                             Mbyllur: 28.04.2006

Agim Ēeku
Zgjedhja e Agim Ēekut si kryeministėr tė Kosovės ėshtė:

Super
Mirė
Ka edhe mė t`mirė
Keq
Shum keq
Nexhat Daci
Ndėrrimi i Nexhat Dacit si krye-parlamentarit tė Kosovės ėshtė veprim:

Super
Mirė
Moti ėshtė dashur
Keq
Shumė keq
Mbyllur: 04.01.2007

KTHIMI
Si e kishit pranuar kthimin e Serbeve, nė lagjen e juaj?

shumė mirė
normal
keq
shumė keq
mė mirė se katunaret

O njerez, kjo ėshtė anket, me marr vesh qvar mendime kan njerez, e jo mendimin tem. Une plot her, kam digju ne Prishtinė njerez qe kan thonė: Na myti katunaria, ma mir ka qen me shkijet. Pėr ket arsy, edhe e kam shti ket sen ne anket. Shumė thjesht, kam mujt me hek ket pik prej anketes, por sipas mendimit tim, mė mirė ėshtė me e dit te verteten, qe ka edhe kesi lloj mendimesh. Nėse keni vetem pak inteligjenc, mundeni me kuptu, qe ne anket votoni ju, e jo une, dhe ju mundeni me pa, qe ka tyrli mendimi. Edhe kjo anket po tregon qe paska njerez, qe i dojnė mė shumė shkijet se katunart. Une vetem po du me ju hap syt, me dit qvar mendime ka ne Kosovė. Unė pėr veti, nuk mendoj aspak qashtu dhe pėr at arsye, nuk keni nevojė me m`shajt mu, po ata qe mendojnė qashtu. Sharjet e juaja janė te drejtuara ne adresė te gabueshme. Po shihet, qe anketen e pasket keq-interpretu.
Kaq prej xenin fshatarit.

  Mbyllur: 28.02.2006                                                             Mbyllur: 01.03.2006  

NEGOCIATORET
Cili ėshtė mė i miri?

Ibrahim Rugova
Hashim Thaqi
Bajram Kosumi
Veton Surroi
Nexhat Daci
Blerim Shala

PUNA MĖ E MIRĖ
Ku kishit pas dėshirė tė punoni?

Post
KEK
Doganė
Bankė
Komunė
Ministri
Butik
Radio
Televizion
OJQ
Taxi
Pazarė
Kafiq
Hipermarket
Ndertimtari
Polici
Spital
Hotel
IPKO, KUJTES
Kompani sigurimeve
                                                                                                    Mbyllur: 30.06.2007  

KOHA E LIRĖ
Ēka boni nė kohen e lirė?

Sport
Kqyri filma
Lexoj libra
Kqyri TV
Mesenger
Web - internet
Kafiq - restoran
Shėtitje
Shoping
Shtrihem ne kauē
Dal para shtėpisė
Njeki femra/meshkuj
Punoj
Nuk kam kohė t`lirė
Laj, ndreqi kerrin
Luaj letra
Luaj shah
Lexoj gazeta

HUMORI nė TV
Mė pėlqen humori ....

Familja Moderne
Kafeneja te Oki
Tre Gjermant e trash
Frekuenca e Quzes
Meselation
Stupcat
Portokalli
Nuk m`pelqen as njė
  Mbyllur: 04.01.2006                                                           Mbyllur: 25.12.2005  

FITIMI
Sa fitoni nė muaj?

5 deri 50 euro
55 deri 100 euro
105 deri 150 euro
155 deri 200 euro
205 deri 250 euro
255 deri 300 euro
305 deri 350 euro
355 deri 420 euro
425 deri 500 euro
505 deri 600 euro
605 deri 700 euro
705 deri 800 euro
805 deri 900 euro
905 deri 1000 euro
1005 deri 1500 euro
1505 deri 2000 euro
2005 deri 2500 euro
2505 deri 3000 euro
3005 deri 4000 euro
mbi 4005 euro
PUNOJ
Unė punoj nė.......

Kosovė
Shqipri
Maqedoni
Mal Zi
Srbi
Greqi
Itali
Zvicer
Gjermani
Suedi
Austri
Holandė
Belgjikė
Turqi
Francė
Norvegji
Danimarkė
Poloni
Hungari
Qeki
Angli
Islandė
Slovaki
Spanjė
Tjera vende Evropes
SHBA
Kanadė
Australi
Afrikė
Irak, Avganistan
  Postune: 24.06.2005 - mbyllur 24.12.2005  

PUSHIMET
Ku do ti kaloni pushimet vėrore?

Shqipri
Strug-Oher
Ulqin
Turqi
Greqi
Kroaci
Tunis
Egjipt
Spanjė
Itali
Francė
Liqenat e Kosoves
Pishinat e Kosoves
Nė bjeshk
Nuk kam pare
Nuk kam kohė
Nuk m`pelqen vera
Tjera vende

USHQIMI
Cilin ushqim e preferoni mė sė shumti.

Suxhuk
Ajvar
Turshi
Flin
Piten
Roshtil
Argeten
Makarona,shpageta
Djathin
Sallata perimesh
Peshqi
Doner
Pica
Pasul
Sarma
Ėmbėlsira
Pemė
                                                                                                  Postune: 06.05.2005 - mbyllur 24.12.2005  

KRIMI
A keni vjedh najher?

Po
Jo
Kur kam qen i vogel
Sa herė qė me jipet rrasti
Vetėm jasht Kosoves
Vetėm nė Kosovė
ARMATIM
A keni armė?

Po
Jo
Nuk e kisha mbajt kurrė
Pa armė nuk dal
     

SHERBIMET
A jeni te knaqur me kualitetin e shėrbimeve nė shitoret e Kosovės?

PO
JO
SHITORET
Qka ju tėrhjek mė sė shumti, me vendos me ble nė njė shitore.

Shumė artikuj
Enterieri i shitorės
Qmimi i ultė
Orari i punės
Stafi i sjellshėm
                                                                                                     Postune: 28.03.2005 - mbyllur 20.03.2006  

XENINI
web sajti xenini.com

URREJTJE
Kon e urreni mė sė shumti?

Shkijet
Shqiptart
UNMIK-un
Katunart
Qytetart
Homoseksuallcat
Rugoven
Thaqin
Ramushin
Surroin
Amerikant
Evropijant
Hajnat
Narkomanat
                                                                                                              Postune: 06.03.2005 - mbyllur 30.05.2005  
   
QEVERIA
Qysh e vlerėsoni punen e Qeveris deri tani?

Super
Shumė mirė
Pa gabime
Mė mirė se e vjetra
Mirė
Ju duhet kohė
Nuk ėshtė keq
Keq
Kurgjo ska bo
Katastrof
 
PAVARĖSIA
Kosova ka mu bo e pavarur?

2005-ten
2006-ten
2007-ten
Mbrenda 5 vite
Mbrenda 10 vite
Mbrenda 20 vite
Mbrenda 50 vite
Kurrė hiq
 
 

Postune: 16.02.2005 - mbyllur 30.06.2005

 
   
SHQIPTART
Na SHQIPTART jena

t`mirė
t`kqi
t`besushem
rrencana
t`aftė
pa aftė
sinqertė
hajna
muta
dinak
t`menēur
gllupa
patriota
tradhtar
t`civilizum
t`mbrapametur
zhugana
as t`mirė, as t`kqi
   
 

Postune: 20.01.2005 - mbyllur 29.06.2005                                    Postune: 20.01.2005 - mbyllur 15.06.2005

 
   
PRESIDENTI ARDHSHĖM I KOSOVES
Pas Ibrahim Rugoves, kush ka me qen kryetar i Kosoves?

Veton Surroi
Behxhet Pacolli
Ramush Haradinaj
Hashim Thaqi
Nexhat Daci
Leme Xhema
Ismet Beqiri
Oliver Ivanovic
Bajram Rexhepi
Esat Stavileci
 
GAZETAT
Cilat gazeta i lexoni?

Koha Ditore
Lajm exkluzive
Zėri
Bota Sot
Kosova Sot
Epoka e Re
Kosovarja
Anza
Morri
Pavarėsia
Teuta
VIP exkluzive
Ritmi
20 minuta
Rilindja
Expres
 
 

Postune: 22.12.2004 - mbyllur 25.06.2005

 
   
SPORTI NĖ TV
Cilin nga kėto emisione sportive e pėlqeni mė sė tepėrmi?

TIME OUT - (RTK)
BONUS - (RTV21)
2:1 - (RTV21)
AS - (RTK)
SPORTI NĖ KTV
ASISTI - (KTV)
DERBI - (KTV)
 
PROGRAMI TV
Cilin nga kėto emisione e pėlqeni mė sė tepėrmi? Programet jan tė prodhuara nga RTK-ja, KTV-ja dhe RTV21.

Familja Moderne
Amazing b`e njeri
Fama
RTK Sound
Kush o ma i forti
Express
Ca ka 3
Fauna jonė
Op Op njeri
Top lista 21
Te diellen se bashku
Cilivilivileza
 
 

Postune: 02.11.2004 - mbyllur 15.12.2005                             Postune: 02.11.2004 - mbyllur 15.12.2005

 
   
KOSOVA
Jetoj nė Kosovė, dhe deshiroj tė rri

PO
JO
 
DIASPORA
Jetoj jasht Kosoves, dhe deshiroj tė kthehna.

PO
JO
 
     
 

 

ANKETĖ

Qka ju pėlqen mė shumė

RTK-ja
21-shi
KTV-ja
TOP CHANEL
ALSAT
TVSH-ja
DUKAGJINI
MTV-ja
RTSrbis
www.xenini.com


Gjendja Aktuales

 
     
   
KAFIQAT
Cilat janė arsyet pėr tė cilat vendosni ta vizitoni njė kafeteri:

Femrat
Meshkujt
Muzika
Makiato(kafe)
Enterieri
Staffi
Pronari
Shėrbimi
Filxhani i kafes
Gotat
Pijet e ftofta
Qmimet e ulėta
Toaleti i pastėr
Lokacioni
Parkingu
Komoditeti i ulėseve
Tollovia
Qetėsia
Interneti free
Klimatizimi
 
     
    Mos u tutni me votu, po klikoni dhe mandej "tjeter". Po du me dit ku jena, a me hec jasht, a me met kėtu! Me qef kisha mbet kėtu, se po pritoj me hi n`rend pėr vizė t`Gjermanis ose t`Zvicres. Zgjedhjet ka mi fitu partia, cilja mundet mi hek qat rend para ambasadave. Ose na jep tonve vizat, e ikim krejt prej ktuhit, ose e ka nji mundėsi tjeter, me na ndreq jeten si ne Zvicer. Me votu mundeni vetem nji herė si te OSCE-ja.
ZGJEDHJET 2004
5 vjet pas luftes: Kush ju pelqen.

Ibrahim Rugova
Bajram Rexhepi
Hashim Thaqi
Nexhat Daci
Ramush Haradinaj
Veton Suroi
Enver Hoxhaj
Ismet Beqiri
Zef Morina
Ethem Qeku   Tjeter >>
 
  Mashkujt e mbushin rubriken "FEMRAT" e femrat e mbushin rubriken "MASHKUJT" - nuk o parapa rubrika per "bulasha"  
   
FEMRAT
M`pelqejnė femrat .....

me buzqeshje tė bukur
me sy tė bukur
me kom te gjata, funi i shkurt
me both tė qitne ne farmerka tė ngushta
cicat e mdhaja
cicat e vogla
e menqme
agresive
shtepiake
e thijeshtė
qė jan si mashkuj
prostitutkat
qė ma jep ....
krejt, vetem ne t`ėshtė femer
 
MASHKUJT
Mė pelqejnė mashqit ....

me krah te gjon
me sy tė bukur
me both te qune
me stomak t`rafsht
me mjeker
me shum pare
me makin t`mirė
me at senin deri ngu
t`menqur
me sens humori
me mobil tė fort
me fellne te rea n`ker
sharmant
qė kan vetbesim
qė m`kqyrin vetem mu
xheloza
tė urtė
tė kujdesshem
mangupa
vetem ne t`osht mashkull