www.xenini.com

[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ] - [arkiva]

  - Kur u ktheva n`Kosovė, e kuptova qė nostalgjia ishte zgjedhja ma e mirė.

- Ma kanė instalu kablloviken te shpia, po nuk po ma rrok programin e qeveris.   

- E kisha nis edhe unė naj biznis, po mu m`kapin menjiher.

   

 

 

 

Postune: 29.01.2010.

 

Paret e "Milionerit" ne Kosove fitohen pa e dite asnje pergjigje.

Ia kam ndalu grus me dale ne zgjedhje se shum po zgjedh. Deri sa po vendos, une po votoj 10 here. 

Ata uren e kane bo. Pse nuk ka lum perfundi, garant eshte faj i natyres ose i qeveris meparshme.

REKLAMA

 

 

Postune: 22.01.2010.

 

Kur prishet ushqimi, vjen era keqe. As me prishjen e koalicionit, era nuk heket. 

Me bo me dale prej krize, kah mandej?

Qvar njerz kena? Nuk kane buke me hanger e po dojne demokraci.

Postune: 16.01.2010.

 

Ministri i Shendetesis me grip per dore.

E kam marr vaksinen kunder gripit derrit. Tash muj me vdek rahat.

Kam qen te doktori, tash jam ma i shendosh per 50 euro.

Postune: 05.01.2010.

 

Keta pikado luajne me maje t`pllastikes.

Sa shtete i ka Evropa - po pyet profesori studentat? Tre - po pergjigjet njoni! Qysh bre tre? Hajt, cilet kokan - po insiston profesori? Bashkimi Evropian, Kandidatet per Bashkimin Evropian dhe Kosova - e spjegoj studenti.

Po e pyet mesuesja nxansin Ragip, ēka i punon nana dhe si jetojne. Nana jeme ashte prostitutk, i kena te gjitha dhe shume mire jetojme - po pergjigjet nxansi. Mesuesja e shokuar, po shkon te nxansi tjeter dhe po e ndron pyetjen: Ēka punon baba yt dhe si jetoni Habib? Baba jem ashte polic dhe krejt diten shkrun tiketa, pak per shtetin e pak per neve, qashtu qe na i kena te gjitha dhe shume mire jetojme - po pergjigjet nxansi tjeter. Hala pa u kthjell mesuesja, nxansi tjeter po ja nise: Baba jem eshte shofer i kamionit dhe mos me qen nana e Ragipit dhe baba i Habibit, na i kishim pas te gjitha dhe shume mire kishim jetu.

Dardan Islami live - Stand Up Comedy ne Fillikaqa, pjesa III

 

 

Dardan Islami live - Stand Up Comedy ne Fillikaqa, pjesa I dhe II

 

 

 

Postune: 29.12.2009.

 

Koalicioni wireless.

Edhe ne keto zgjedhje u pa, qe neve ORA nuk na duhet. Na jena vone.

Postune: 27.12.2009.

 

Shume mire jane te paguar mos me qen te knaqen, me gjendjen ne Kosove.

Eshte fakt qe te na kriminelat hecin shlire rrugeve, por kurre si dihet, mundet me i shkel ndonje ker.

Kur po e ndigjoj shoqerin civile, po me vjen me u regjistru ne FSK.

Postune: 26.12.2009.

 

 

Postune: 15.12.2009.

 

Limaj, Gjini dhe Haziri duke prit KQZ-n, pas fitoreve te mdhaja qe i shenuan te gjitha partite. Fotomontazh eshte.

Postune: 10.12.2009.

 

EULEX - Misioni i Bashkimit Evropian per sundimin e ligjit. Kanuni i Lekes hala eshte libri me i praktikuar ne Kosove.

EULEX i bien si donator verbal.

Na lejoni pak me u qu ne kembe, se na u kane pi gjunjte. 

EULEX-i nuk na zgjidhi problemet mbrenda nates, po as mbrenda dites, po as mbrenda vitit.

Postune: 07.12.2009.

 

Ne foto-montazh: Albin Kurti dhe Karim Limdal (zedhenese e EULEX-it)

Do t`ja nisin luften kunder nentokes Kosovare. Per fillim, do ti arrestojne minatoret.

Prej krejt institucioneve te sistemit, ketu vetem rruga mundet me pru ndonje rezultat pozitiv.

Nuk do t`ja nisin luften kunder krimit te organizum. Nuk po me duken si vetevrases.

 

Postune: 03.12.2009.

 

E ka shkurtu gjuhen, se nuk ka mujt me mshel gojen.

Normal qe nuk po shohim, kur ja kena nxjerr syt njeri tjetrit.

Te na kriminelat konstant kthehen ne vend te krimit, se aty jetojne.

Mos me qen populli, kush e di, ku kishim mberri me demokraci?

Nuk ke shansa me kopju biznismenin e suksesshem Kosovare. Kurkush nuk e di qka  punon.

Mos me dil para syve, kur je ka punon mbrapa shpines time.

Postune: 03.12.2009.

 

                  Punim i Benit

Me jetu Nazim Bllaca ne Maqedoni, e kish pas mbiemrin Stenkoveci.

Nese EULEX-i e ka "marr ne dore", duhet tash me i "mshu" dikujt.

Postune: 25.11.2009.

 

I kam 18 vjet dhe pasi qe ja paten vjedh babes kerin, e pat ble tjetrin, kur ma paten vjedh mu mobilin, nana ma pat ble tjetrin, tash ma vjedhen voten, ku me ble tjetren?

Nuk keni pas nevoj me ma vjedh voten, nuk ka qen edhe kush e di qvar kvaliteti!

FORUMI POLITIKA - kliko ne baner

Postune: 21.11.2009.

 

Krejt po thojne qe ka ra qeveria, askush nuk po thot ku?

Postune: 18.11.2009.

 

Ne foto-montazh - protesta ne Gjakove. fotoja origjinale ketu

Pershkak interesimit te madh per zgjedhje, ne do vende, nuk kane mujt me i kthu votuesit e i kane len me votu sa here kane desht, qka tregon nivelin e madh te demokracise ne Kosove.

Kriminelat nuk po ju pergjigjen fteses se policies per biseda. Nuk po kane kohe, se kane detyra te shumta shteterore.

Ai eshte biznismen shume i angazhuar, me se shumti pune ka me policine.

Qytetaret nuk po bashkepunojne mjaft me policine. Kriminelat nuk bojne kesi gabime.

REKLAMA

 

 

 

 

 

 gabimet gjuhėsore pėrmirėsoni vet

 Pėr te gjitha, a po ju pėlqen, a spo ju pėlqen, shkruani nė e-mail(kliko, dhe nisja me shkrujt)

e-mail: xena@xenini.com

design by by by by by by by xenini

Counter

        faqja tjeter