www.xenini.com

[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

- Zemrėn e kam n`Kosovė, kryt e kam qu n`vend ma tė sigurt.

 

- Spo di, ēka je ka pėrdor pėr me qen kaq gllup, por e di, qė po funksionon super.

REKLAMA

 

 

Postune: 28.05.2012.

 

Srpski Olimpijski Komitet

Nate, po bone telefoni i shtepis...
Burri:- Thuju, nuk jam te shpia.
Gruaja:- Ai eshte ne shtepi.
Burri:- A je normal, a te thash me thon qe nuk jam te shpia?
Gruaja:- Thirrja ke per mu!

Serbia e ka kryetarin cili nuk di anglisht dhe mbretin cili nuk di serbisht.

Ka punu ne zbardhjen e krimit. Ju ka mbajt qirin hajnave.
Postune: 25.05.2012.

 

Pllatini shuton gabimisht.

Postune: 23.05.2012.

 

Albini tu ushtru, prej dy, me bo nje shqiponje, me dy krena.
Postune: 16.04.2012.

 

Kandidati per Kryetar te Serbis cili do te mundohet ta tejkalon idollin e vet.
Njesit e KFOR-it dhe EULEX-it po vezhgojne klubin e xhudos ku ushtron Majlinda Kelmendi se ka indikacione qe shqiptarja nga Peja ka ushtruar dhune ndaj kundershtareve anemban botes dhe po pergatitet per Olimpiad ne Londer.
Disa politikanave nuk po ju duhet mo sigurimi. Tash po i mbrojne gazetart.
Postune: 11.04.2012.

 

Ku me e dite qe medalja i ka dy ane, kur nuk e ka fitu asnje?
Postune: 02.04.2012.

 

Krimineli n`krye t`kriminelave.

Postune: 01.04.2012.

 

Sudbina Srbije je na Ivici.

Postune: 27.03.2012.

 

EULEX-i eshte nen nivel, tu e njek nentoken.

REKLAMA

 

 

Postune: 20.03.2012.

 

Treshja qe e ka thith.....krejt Shqiperin.

Postune: 19.03.2012.

 

Prej librit te historis, klasa VII - Edita, Hashimi.

Duhet me i ndru rregullat e komunikacionit ne Prishtine. Kur ta kaloni rrugen, kqyreni kerin e jo semaforin. Nuk ka rast qe semafori e ka shkel ndonje kembesor.
Postune: 18.03.2012.

 

Edita ne shtepi.

Per Suedi kam degjuar sepse prej aty ka qen Bjorn Borg dhe Ingemar Stenmark. Per Etiopi kam degjuar nepermjet maratonistit Abebe Bikila. Nuk besoj qe ndonjeri do te degjon per Kosoven sepse prej aty eshte Edita Tahiri.

A e kqyre grun ne sy deri sa bon sex? Vetem nje here me ka ndodh. Ka qen tmerr, ajo ishte te dera.
Postune: 27.02.2012.

 

EU Can Do It!

FORUMI POLITIKA - kliko ne baner

Postune: 14.02.2012.

 

Dallimet ne sasin e bores qe ka ra ne Kosove.

Kojshike, super t`paskan dale qeto kifle, ma tregon sekretin? Burri po ta rrok pastrusen.
 

Postune: 13.02.2012.

 

Kosova sot

Vjen tipi te prinderit e tipkes, dhe po lyp me u feju. Baba i tipkes nuk po do as me ni dhe po e qet prej baneses.
- Ani, ani, por per shtate muaj keni me m`lute....
 

 

 

Postune: 08.02.2012.
 

Italianet.

Postune: 06.02.2012.

 

Puppet theater

Ne teatrin e kukullave, artistet shihen vetem ne fund, per t`na tregu se gjithqka perfundoj.
Postune: 02.02.2012.

 

Duo Merkel, Sarkozy tu "lujt"....

Vetem te na kam pa, femrat ne -5°, ne qender qytetit me i qu dy komt te nelt.
Policia e kosoves nuk po t`jep "kohe". Policia e serbis ka pas ore, policore.
Na te iPhonave dhe Galaxive, se shpejti grat dhe femrat kena me i prek vetem me nje gisht.
Sms nga Edi Rama: M'gjen qik qytetar t'Kosoves ta kallin edhe librin tim, se nuk po hec shitja. Ramushi a u kthy? Ika.
Po e luftojme varferin, po e luftojme papunesin, po e luftojme krimin...Definitivisht jena popull luftarak dhe heroik.
Po i thot Skenderbeu Donikes (grus): Riqke turqit. Ka 21-shi, a ka KTV-ja - ja kthen gruja.
Jena ka e denojme ashper krimin, kurqysh edhe kriminelin.

NUK KE ĒKA BONE KREJT DITEN ?  BLEJE KET LIBER DHE MOS E LE PA E LEXU - XIX

Stand UP Comedi nga Dardan Islami - KlanKosova

 

 

 

Postune: 26.12.2011.

 

Kosovaret tu "njek" neper bot.

Amerika, eshte nje vend ku jetojne kanibalet. Jo bre, ata jetojne ne Afrike. Jo se ata qe shkojne ne Afrike gjeth kthehen e nga Amerika nuk u kthy kush.

REKLAMA

 

 

TENNIS TOURNAMENT 'DIELLI TEB OPEN 2011"

 

 

                                                                                                             

 

 gabimet gjuhėsore pėrmirėsoni vet

 Pėr te gjitha, a po ju pėlqen, a spo ju pėlqen, shkruani nė e-mail(kliko, dhe nisja me shkrujt)

e-mail: xena@xenini.com

design by by by by by by by xenini

        faqja tjeter