[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicat ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzik] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

        Ai, nuk e ka ble dipllomen, po krejt fakulltetin.

 Historia e jone u shkru me gjak dhe per at arsy disa shkrime nuk po lexohen.

Pse ka shit Meda ma se shumti CD-ja ne Kosove? Se fansat e tine nuk dijin me kopju CD-n!

Serbet po kthehen ne Kosove. Me i marr teshat.

 

Postune: 08.05.2009.

 

Kryeministri ka qel akount ne facebook....                   fotoja eshte montazh

Postune: 02.05.2009.

 

Thi virus, do me na bo krejtve me maska.

Ju e keni pru ket ligj a? A ka mundesi me largu prej meje.

Mos u tutni per vendet e punes, po tutuni per vet vehten.

Me mire oshte n`dore me pase profesorin, se librin.

Ne Kosove oshte mire, qe vetem gjysa e qytetareve tuten prej humbjes te punes. Gjysa tjeter edhe ashtu oshte pa pune.

Qarapa ne kry, ne vend ne kembe, nuk duket bukur, por mundet me ju pru fitim.

Postune: 30.04.2009.

 

Me qen gjalle, Teslla ne KEK, kish arrit me se shumti, me lexu oren edhe ato ne enklava.

Postune: 23.04.2009.

 

Vuki ka pre kingja vet, e po do me na lone fajin neve.

Rryma u shtrenjtu 2.5%, e brllogu ka mbet njejt.

Populli i Kosoves oshte i shendoshe, se krejt t`smutit po shkojne jashte.

Fjala ma e smut n`Kosove: doktor

Ne pik te dites, me fara te ndezur dhe hala terr po ma qet.

Postune: 19.04.2009.

 

Serbia eshte ma e forte ne basket se Kosova, por ne ket loje, "bananet" llogariten me shume se koshat.

Edhe mafijashat kane nise me u bo mangupa.

Sa me ngat, aq ma keq.........po shoh.

Na kane premtu standardin Zviceran. Nuk e kam dite qe Zviceranet jetojne kaq keq.

Nese Evropa i hek vizat, `a boj une vet ketu?

Qysh me gjet "hymjen", kur Evropa u ndertu shume.

Postune: 06.04.2009.

 

Ferizaji oshte qyteti ma i njohur Kosovar. Ne Irak dhe Afganistan kane ndigju edhe per furen e Mikelit.

Jena ka punojme shume shpejt, mandej po na vonohen rrogat.

Te na njeri vdes me 70 vjet, e ka jetu reth 30 vjet.

Nuk po shkoj ne varrim, po e pres kur ta qesin DVD-n.

Postune: 04.04.2009.

 

Shqiperia ne NATO - Nje vend, nje popull, nje enderr.

Kjo nuk ka kuptim, gure ne dhmb, gur ne veshka, gure ne idhce. Dikush oshte ka m`gjune.

Investimin ma te madh ne Kosove, e bojne arsimtaret, se krejt rrogen e hargjesin ketu.

Postune: 24.03.2009.

 

Nese te huajt ne Kosove i kane krejt senet ne duart te veta, kishin mujt edhe mu me ma mbajt pak.

Politikanat Evropian nuk po duken serioz se gjeth po e prishin lojen.

Kosova oshte si Univerzitet i hapur, kush t`vjen, na mban ligjerata...

Oshte veshtire me u qu prej karikes, nese je i rend disa miliona.

Nuk po na duket mo interesant, me qen shqiptar, se kurrkush nuk po na ndalon.

Postune: 16.03.2009.

 

Krejt ato qka prodhon Serbia, e prodhoj edhe une do dite.

Qeveritaret dhe deputetet po i hargjojne milionat ne telefona mobile. Halloooooooooooooo, bre!

Te na, nuk ka njerez pa pune. Krejt punojne, njeri kunder tjetrit.

Postune: 15.03.2009.

 

Ne cilen ane do te shkojne, varet edhe prej eres.

Postune: 03.03.2009.

 

Gjaku nuk eshte uj. Ju lutemi, kurseni ujin.

Banoret e lagjes Kodra e Diellit, apelojne te ata qe japin gjak, te japin edhe "uj".

Postune: 03.03.2009.

 

Radikal, demokrat, socialist nuk dallojne ne Serbi, kur oshte ne pyetje rakija, roshtili dhe Kosova.

do i treti shqiptar mirret me politike. I pari dhe i dyti jane bodigarda.

Postune: 23.02.2009.

 

Lobim per Kosoven.

Qeveri, qelna do sexi shopa, te knaqemi edhe na pak, si ju, me pare tona!

Ambasadoret e shteteve te huaja nuk perzihen ne punet e qeveris kosovare. Thijesht, ju besojne njerezve qe i kane emru.

Edhe ne Kosove ka arrit moda e mbajtjes qenve neper shtepi, banesa dhe tyrli institucioni.

Ka meritu me ja hek kapuqin, po ata ja heken edhe kryt.

Na pshtoj ngrohja globale, se ishim ngri.

Postune: 15.02.2009.

 

 

 

 

 
 

 

design by by by by by by by xenini

Counter

        me shku te vicat 

1