Categories
Uncategorized

Gjykata Kushtetuese ka kriju vakuum, e une kam mendu se keta jane jurista.

Tipi po e nxen peshkun e arit.

Peshku: nese me leshon, ti plotesoj 3 deshira!

Tipi: po du me u bo president i kosoves!

…Peshku: a po done ushtrues t`detyres?

Tipi: a po done ne vaj t`ullirit, a ne yndyre???

Categories
Uncategorized

Kushtetuten e ka shkel, “gjarprin” e ka gic.

Une nuk e kam shkel kushtetuten, po vetem emrin e kam shkel zen..

Une jam edhe burri edhe dashnori i grus time. A eshte konflikt interesi, dhe a guxoj ti kryej te dy funksionet ne te njejten kohe? Çfare do te thote Gjykata Kushtetuese?

Nuk kam pas nevoj me luftu, une Lirine e kam prej 80-tave.

Categories
Uncategorized

Para zgjedhjeve ne LDK, Fatmir Sejdiu, Bujar Bukoshi dhe Eqrem Kryeziu kane shku ne paintball, me u gjujt pak

Pse ne Ministrite e Kosoves nuk ka afera seksuale???

Krejt jane kusheri.

Categories
Uncategorized

Ne anen e majt Ismet Beqiri, djathtas Lutfi Haziri, ne mes perfaqesuesi i firmes te njohur per tesha dimerore. Pa kostum, me postin e ngrir, Fatmir Sejdiu.

Gazetarja ishte pergatitur super per intervju me ministrin. Shminka nice, frizura fantazi.

 

Niva qe njoni e kish pas shti n’treten sot ne PRISHTINE? E pabesushme.

Categories
Uncategorized

Skenderbeu ik pa mend nga Prishtina, pas fitores Turqis ndaj Serbis ne kampionatin boteror ne basketboll.

Me duhet te regjistrohem ne nje parti politike. Mu ka bo bajat me mendu me kry tem.

Edhe fukaraja u demelu. Nje dite hajne e tri pushojne!

Gjyqtari po i numron boksierit ne toke dhe prej publikut po lajmrohet nje plake: Ky me siguri nuk do te qohet, se e njoh prej autobusit.

Ai e ka prish ramazanin, e kam pa vet. Ka hanger mut.