Rama dhe Vucic ne pazar

5 likes - 0 comments - 2 shares - 27-08-2015 23:46 - xenini.com

Bota me ne fund u solidarizu me neve. Edhe ata hinen ne krize

Nuk eshte mo me rendesi me e dite se ku e ke kryt, po bothen.

Keshilla per vajzat qe nuk kane te dashur:

2 likes - 0 comments - 1 shares - 31-07-2015 16:10 - xenini.com
Para Gjumit ne ta rruajne nje kembe.
Pasi qe te shtriheni, qiteni kemben e rruar mbi tjetren.
Eeeeee kjo eshte ndjenja.
 
Po ankohet tipi:
- Gruaja ime di me gatu shume mire, por nuk gatun.
- Po cka po ankohesh? E imja nuk dine, e krejt diten vetem gatun.
 
Cka e ke te mavijosur syrin?"
- Kceva me u rrah per nje femen."
- "Me kone?"
- "Me grun. . . "

Juria e Gjykates Speciale

13 likes - 0 comments - 4 shares - 22-07-2015 14:13 - xenini.com

Deputetet cilet votojne PRO, shkojne te Gjiri i Lalzit. Ata qe votojne KUNDER, shkojne ne Gjirin e Dubraves.

Magari

2 likes - 0 comments - 1 shares - 20-07-2015 20:35 - xenini.com

Na kena shku ne regrutim, keta po shkojne ne depilim.

0 likes - 0 comments - 0 shares - 13-07-2015 15:20 - xenini.com

Mos e bo te madhe, mos e bo te madhe, krejt jeten na kane thone. Sot e mora vesh se per shqiperin e paskane pase.

E kemi deshmu se nuk jena per luft dhe per kete arsye nuk e luftojme as krimin e organizuar dhe as korrupcionin.

Papagalli po e gjen peshkun e arit te shtrit ne plazh tu u mundu me u kthy ne uje. 
Peshku po i thot: Te lutem, me kthe ne uje dhe ti plotesoje tri deshira!
Papagalli po e kqyre dhe i tha: Te lutem, me kthe ne uje dhe ti plotesoje tri deshira!

Ne Kosove, ju jeni largpames, nese shihni ma larg se hunda.

Absurd: Shtet hajgare e njerzit namruda

Nuk ka vend me te mire per berllog se kryt e shprast.

Ato cka ka bo shteti per mu, kam bo edhe une per te. Ne fund, kurgjo kurrkujt.

Lezet, per me shku n'fund t'botes, nuk kena nevoj me livrit prej vendit.

Profesor, keto pare n`ìndex nuk jane ryshfet, po deshta vetem me ju bo me dije.

Perpara, femijet prej shkolles kane pru nota, tash t`bijin flet pagesa.

Nese ai eshte njeri prej neve, atehere me te vertete kokemi t`kqi.

M'shkoj jeta tu u marre me pacienta e nuk kam diplome t'mjekut.