[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

Kurqysh nuk po e gjej vehten, e gjethka kam lyp.

A je ka merr vesh? Jo, unė e marr me hunė.

Bleni reket, se kriminelat po e lypin.

Nė Prishtinė, ma shpejt ju mbėrrin pizza se policia.

 

Postune: 26.11.2005.

 

Pse nuk m`keni tregu qė kanė Amerikanė n`ekipė? Unė e kisha shprazė sallen, se po gjuajnė! Anan, a e lojmė barazė edhe ja 4 vjet?

Postune: 24.11.2005.

 

Kėtu lart, janė bashkuar 1001 lule tė natyres. Kėtu poshtė, nuk po munden as 5, 6 veta.

 

Postune: 19.11.2005.

 

Pse kėta tipa, nuk dalin vet kėshtu nė fotografi? Pse unė duhet me i qorru syt me e bo kėt foto-montazh?

Postune: 19.11.2005.

Te na, kėta nė pozita, nuk po vjedhin pėr veti - po pėr pes veta.

Moti kisha ik prej Kosoves, por prej natyres jam avanturist.

M`kanė dalė do pare n`horoskop, po tash nuk po di qysh me i qit ne llogarin time.

Unė u ula i pari, ajo u ulė mandej. Nuk dola kavaler, por ke interesant.

Po pijavet njė ushtar i KFOR-it Gjerman dhe tu qajt po ja qel zemrėn shiptarit qe kėtu diku n`Kosovė ja kanė vra gjyshin partizanet. Shiptari po mundohet me ja shnosh kryt, por badihava, gjermani po qan si fėmija. Gjyshi jem ka qen Hans Kryger dhe ka qen ne SS divizion, ooo pare kisha jap me ja gjet eshtrat - tu kajt po tregon ushtari gjerman. O njeri, sa lufta u bo kėtu dhe sa njeri u vra n`ket tok te shkret tė Kosoves, problem ėshtė mu gjet eshtrat e gjyshit tuaj. Po sa pare je ne gjendje me i dhon me ti gjet eshtrat - po provon me i ndihmu shiptari? 10.000 euro i jap, vetėm ti gjej - tu i mshu me kry tavolines ushtari gjerman! Pasi qe e boni njė thirje telefonike, shiptari po e pyet gjermanin: Mos ka qen qeky Hansi i gjatė dhe bardhosh dhe me sytė e kaltėr? Po, ja natyrlich, ku po e dinė - po kcen gjermani Fola qetash me nji kushėri temin dhe aj po e di ku jan eshrat e gjyshit tuaj. Menjiher po qohen dhe po shkojnė deri te kusherini i shiptarit. Kusherini po ja lyp se pari paret, cilat gjermani edhe ja dha. Shkojnė tret deri te nji kumell, ja nisin me gropu dhe me te vėrtet e gjejnė njė kufomė. Gjermani kallet prej gėzimit dhe nuk po di qysh me e falėnderu shiptarin dhe kushėririn e tine. Pasi qe shkon gjermani, po e pyet shiptari kusheririn: Ej njeri, mos jena hi n`gjynah qe e shitem rahmet i pas shpirti dajen Hasan? Po m`ha ka*i, edhe ashtu krejt kohen thojke: Nuk jetohet kėtu, me pas me ik najqysh n`Gjermani!!!

Po vjen buri te shpia prej punes, dhe po i thot grus: Ej, shumė jam lodh, po pritoj me t`q*, hajt vetem merrma n`goj! Edhe unė jam lodhshem, "mshoj" ti e derdhu n`gotė, e kur qohna n`mengjes e pi - po i thot gruja.

Po ja tregon gruja burit "mercedeskat": Qysh po te duken - po provokon gruja? Ēka qysh po me duken, qvar breg ato kur as mutin nuk po e nxika.

Po qojnė dashuri drejtori dhe sekretaresha: Drejtor, a e ke shti mrena? Po, po! KAAAAAAA PO T`MADH E PASKEEEEEE!!!!

Njė here moti, tipi e ka pyet tipken: A po martohesh me mu? Tipka u pergjegjė: Jo! Dhe tipi ka jetu mrekullushem deri ne fund, ka nxon peshqi, ka lujt bastore, ka kqyr futboll, ka pi birra dhe ka pordh kur ka pas qejf.

Postune: 11.11.2005.

 

Kush ėshtė ky magarė? Nuk e di, paska edhe tjer brenda.

Postune: 04.11.2005.

A u bo - kush fiton e nėnshkrun "dokumentin"?

Postune: 01.11.2005.

 

Edhe Llesi u kthy te shtėpia – e ti, ēka po pret?

 

Postune: 01.11.2005.

 

Zėvendės kryeministri pėr "halloween - nata shtrigave" nė Ferizaj.

 

              kliko n`baner

postera - kalendar - katalogje - libra

Postune: 29.10.2005.

 

Flamuri Shqiptar deri sa te kalon gripi i shpezėve

Postune: 28.10.2005.

 

Dueti SHEHU - BUZA nuk kėndon mo nė hotelin "KOMUNA E GJAKOVĖS"

Postune: 24.10.2005.

Plumbi i ka hi prej mbrapa e i ka dal ka syri. Policia po thot: E ka mbyt promaja.

Pse arsimtaret po i lypin rrogat ma te mdhaja? Kan digju qe nė disa familje po u hajke tri herė ne dit..

Ramazani edhe po durohet 30 dit, po ēka me i bo Bajramit qė ėshtė kogja moti.

Pleqt thojnė: Nuk ėshtė ēdo dit Bajram! Te na valla po!

Sa shovinista mashkullor duhet me e ndėrru sijalicen nė kuzhinė? Asnjė! Ne t`zin kurva n`terr.

Ne fillim kam mėndu qe krejt ėshtė te parja. Qashtu kam mėndu kur kam qen i ri, tash jam i sigurt.

Pse b`e njeri ki flejt me grun teme? Vetėm deshta me pa dallimin ndėrmjet grus tone dhe temes – po i arsyetohet shoki. Po pse nuk m`ke vet mu?!

Po hin tipi n`kafe dhe po e sheh shokin tu pi n`shank: E more njeri, ti kėtu po pin, e dosti po ta "punon" grun te shpia. Kcen njeri dhe shkon tu ngajt te shpia. Po kthehet pas 10 minutave: Pse b`e po rren, po qvar dosti, unė at njeri se kisha pa kurrė n`jetė.

E bien tipi qenin ne lojėn e basketbollit Prishtina – Mabetexi. Pas ēerekut e parė, qeni po ja nis me bo sallta dhe me leh. Pas gjyses parė qeni po ja nis e po i bon ka dy sallta dhe po leh edhe mė shumė. Pas pėrfundimit lojės qeni po e bon sallten dyfish, po sillet rreth vetės, po leh, po kėrcen me dy kėmbė.....Qvar qeni – po komentojnė njerėzit! Ej njeri, ky qeni yt shumė po gėzojka kur fiton Prishtina, e ēka bon me pas fitu Mabetexi? Vallahi nuk di, unė e kam qė tre muaj.

Alkoolliqart ndoshta jetojnė dyfish mė pak, por kanė pa dyfish mė shumė.

Postune: 21.10.2005.

 

kliko kėtu - me pa foton origjinale

Postune: 11.10.2005.                       FASHION - CREATIONE QEVERIANA 2005/2006

 

Nuk mund tė ju pėrcjelli! Unė e kam numrin mė tė madh t`kėmbės.

kreator mode pėr sezon vjesht/dimėr 2005/2006 - Qeveria Kosovės (kėshtu kena me pas dukjen)

modelet (nuk jan profesionistė)- kali dhe lopa Kosovare

Postune: 08.10.2005.

 

Delet kanė pėrparėsi ndaj lopėve! Lopė nuk kena shumė, por ka tė trenta.

Postune: 06.10.2005.

 

Mu dhe kujshin tem, vetėm vdekja mundet me na nda. Pėr at arsye edhe e vrava.

QAFA - Prishtinė

kliko kėtu - me pa foton origjinale

Postune: 01.10.2005.

 

Kush ėshtė pėr, ne ti qon dy gishta. Kush ėshtė kunder, ne ta qon kryt.

Postune: 01.10.2005.

Kur tė gjith po i mbyllim sytė, normal qe ka me na u bo terr.

Po i gjuhet katundari tipkes: Te na n`katund ajri ėshtė i pastėr, qetėsi, natyrė, nuk ka zhurme, pluhur, kėnaqėsi e vėrtet bre! E di, kam digju, por kam digju qė edhe po i rrokshi lopėt, delet, dhit, patat – po i thotė tipka? Qy patat, a je budall a, qvar pata, kush t`ka thonė patat???

Tipi tu prit rend n`hipermarket, kur po e sheh njė pllavush tu ja bo me dorė dhe tu i kesh. Po ēuditet ku po e njeh kjo bukuroshe, dhe kurrqysh nuk po i bien n`mend qe po e njeh dhe po e pyet: M`falni, a po njihemi na? Ndoshta po gaboj, po me duket qe jeni baba i njanit prej femive t`mi – po i thotė “bomba”! Tipi po koqitet n`vend dhe po i bien n`mend zhurka para 10 vite. A ti je ajo kurva qė t`pata “hyp” n`tavolinė t`biliarit para krejt shoqnis a? Jo zotėri, nuk jam, unė djalit tuaj i jap anglisht.

Dy shok po takohen pas 15 vite: Ēka ka t`re? Ah bre.....po te ke fundit pse mos me te tregu: Gruja ime po me mashtron me tjetrin! O njeri, ti nuk po me digjon ēka po flas. Unė t`pyeta: Ēka ka t`re?

Po e pyet buri grun cila krejt ditėn diēka nuk ėshtė n`disponim: Ēka ki, ēka po te mundon? Jo bre, po kjo kujshikja jonė pėrball e kish fustanin e njejt si unė! Ani ēka, e ti po donė tash unė me ta ble njė fustan tjetėr, a po? Me siguri na del mė lirė, se me ndru banesėn - pėrgjigj gruja?

Nji artist i Prishtinės: Kėqyre bre, kur i kanė da rolet, mu m`ka ra me e luajt difar gllupi! Shuj se mė mirė pėr ty, nuk ke me pas nevojė me ardh n`prova.

Pas martese, tu dalė prej komunės, nuses po i afrohet shoqja mė e ngushtė, po ja uron dhe po i thotė: Nuk po dukesh hiq e lodhur, zemra ime! Jo de, pse me qen e lodhur? Vetėm thash, se dy vjet e ki njekė tipin.

Kursi i shamjes n`gjuhen shqipe - kliko kėtu  - (kujdes, nuk ju garantoj sigurin ne ket sajt) (shkoni deri ne fund te faqes)

 

                                                                          

e-mail: xena@xenini.com

 

        me shku te vicat