Categories
Uncategorized

Paragjella shqiptare – greva urie!

Regjistrimi i popullsis eshte nje mundesi e shkelqyer, per te marr vesh se sa (nuk) jena!

 

Gati kena mbet pa ushtri. Nese i kapin edhe mafiashat, kena me mbet edhe pa polici.

 

Tipi po vjen shume i gezuar nga puna.

Gruja: Çka je kaq gezushem?

Tipi: Kam ble ne apotek kondoma Olimpik, dhe menxi po pres ti provoj sonte.

Gruaja: Kurre nuk pasna ndigju per kesi kondoma?

Tipi: Kurgjo e veqant, por mund te blehen ne ngjyre ari, argjendi dhe bronze.

Gruja: E ti, cilen ngjyre e zgjedhe?

Tipi: Te arit!

Gruja: Ke mujt me zgjedh argjenden?

Tipi: Pse argjenden?

Gruja: Bilim nje here me kry i dyti!

 

Tipi nuk po ja hek syt prej tipkes, po e hane me sy.

Tipka: A ka mundesi mos me m`kqyre qashtu, se zemra ime i takon tjetrit.

Tipi: Nuk po me intereson zemra, po do organe tjera.

Categories
Uncategorized

The Blues Brothers – American musical comedy.

Ne vend me leshu postin, ai e leshoj shtetin.

Puna e ti eshte me lyp pune.

Nese 40% popullates nuk ka buk me hanger, ndoshta kishim mujt me exportu ushqim.

Ne Kosove, i fundit nuk ka nevoj me mbyll driten, se i pari e ka fik.

Traseja e re e autobanit nuk shkon mo ka Malisheva, po kalon afer Dubraves.

Gjeth ato hajni, e ne gazeta po ja shkruajne vetem inicialet. Ne shtete tjera, ai deri tash kish bo emer!