Categories
Uncategorized

Riformatizimi nuk eshte i mundur. CD-ja me cilen u bo instalimi i Qeveris, eshte e “korruptuar”.

Categories
Uncategorized

Nuk eshte e vertet qe Qeveria po ju shet pasurin e Kosoves, te huajve! Plot sene edhe po ju fale.

Shiptarin mundesh edhe ne buk me e ly si pashtet. Duhesh vetem pak me shume me shtyp me thik.

 

Nuk jane edhe aq t`kqi, sa jane te prisht!

 

Rast social nuk bohesh bash mbrenda nates. Duhet me pranu, qe atyre edhe shoqeria ju ka ndihmu.

Categories
Uncategorized

Çka po na duhet antaresimi ne NATO, kur na boll mire jena te armatosur?

Leht e kane ata me i ngri maredhanjet kur kane nxemje.

 

Mi thej dhembet, tu e lyp gjuhen e perbashket.

 

Edhe ata qe e kane humb rrugen, thojne qe jane ne rruge te mire.

 

Femijet nuk e dine dallimin ne mes te kryetarit dhe kriminelit. Te dyte jane te rrethuar me plot police.